Niedziela Palmowa 02.04.2023r.

1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. To w Nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla człowieka. Trzeba nam czynić refleksję nad naszym życiem i ostatecznym przeznaczeniem. Będzie nam w tym pomagała bardzo uroczysta i zawierająca szczególną treść Liturgia Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień winniśmy przeżywać w stanie łaski, aby zyskać liczne dary, które Bóg dla nas przygotował. Jeśli ktoś z ważnych przyczyn nie był jeszcze u spowiedzi to będziemy w miarę możliwości spowiadać pół godziny przed Mszą św. lub po Mszy św.

Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Marsz papieski – serdecznie zapraszamy do udziału a wieczorem o godz. 21.00 zapraszamy na adorację i Apel Jasnogórski.

2. Zapraszamy w tym tygodniu do adoracji poszczególne rejony i wspólnoty składające się na całą parafię.

W Wielki Czwartek od 19.30 do 22.00 adoracja w Ciemnicy – czuwanie modlitewne młodzieży,  przygotowujących się do sakramentu bierzmowania    i   wszystkich wspólnot istniejących w parafii.

W wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od 8.00 do 12.00 – mieszkańcy z ul. Kościuszki, ze Szkolnej, Żeromskiego, Spółdzielczej, Korczaka, Zielonej, Konopnickiej, Małej, Willowej, Spacerowej, Wczasowej, Kilińskiego, Jana Pawła II,

od 12.00  – do 17.00 – mieszkańcy z ul. Ks. Łagockiego, Szpitalnej, Skargi, Piwnej, Sosnowej, Witosa, Zybury, Stawowej, Jagodowej, Wojska Polskiego, Krótkiej, Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej, Radosnej, Podgórza, Sienkiewicza, Olchowej, Tetmajera, Orkana, Słonecznej, Robotniczej, Cichej, Krótkiej, Bocznej, Kolejowej, Dębowa, Nadole, Zarzecze, Stalowskiej,

od 20.00 do 24.00 adoracja przy Bożym Grobie – czuwanie modlitewne młodzieży, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i  wszystkich wspólnot istniejących w parafii.

 W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie od 8.00 do 12.00 – mieszkańcy z ul. Kościuszki, z ul. Szkolnej, Żeromskiego, Spółdzielczej, Korczaka, Zielonej, Konopnickiej, Małej, Willowej, Spacerowej, Wczasowej, Kilińskiego, Jana Pawła II

–  od 12.00 do 18.00 – mieszkańcy z ul. Ks. Łagockiego, Szpitalnej, Skargi, Piwnej, Sosnowej, Witosa, Zybury, Stawowej, Jagodowej, Wojska Polskiego, Krótkiej, Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej, Radosnej, Podgórza, Sienkiewicza, Olchowej, Tetmajera, Orkana, Słonecznej, Robotniczej, Cichej, Krótkiej, Bocznej, Kolejowej, Dębowa, Nadole, Zarzecze, Stalowskiej.

Jeśli ktoś nie może w tych godzinach może przyjść w innych, ważne, aby być w tych dniach na adoracji.

Ze względu na Uroczystości w kościele w  Kaplicy Adoracji od czwartku do niedzieli nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Następnie przeniesienie i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. 

W Wielki Piątek od godz. 8.00 adorujemy Jezusa w Ciemnicy do Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 17.30 a następnie Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Jezusa do Grobu, gdzie będziemy czuwać na modlitwie do godz. 24.00. Ofiary złożone w Wielki Piątek będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Dzieci, które mają skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy, aby przyniosły w Wielki piątek i złożyły przy krzyżu.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli od mięsa i 3 posiłki na dzień w tym 2 nie do syta.

W Wielką Sobotę adorujemy Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8.00  aż do Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 19.00 i złoży się   na nią Liturgia Światła, Liturgia Słowa Bożego, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, która już zapowiada Zmartwychwstanie. Przychodzimy ze świecami najlepiej  od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

Do południa będzie poświęcenie pokarmów na stół świąteczny w kościele od 9.00 do 12.00 co pół godziny i o godz. 14.30.                  

W Niedzielę Zmartwychwstania Jezusa  o godz. 6.00 –  Rezurekcja  z procesją wokół kościoła. Przygotujmy odpowiednio wcześniej do procesji Krzyż, chorągwie, obrazy i baldachim. Nie będzie Mszy św.   o godz. 7.30.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kolejowej numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Zarzecze numery nieparzyste i Dębowa.

Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na cele dekoracyjne  i kwiaty do Grobu Pańskiego różom różańcowym i osobom indywidualnym.

4. Prasa katolicka świąteczna do nabycia na stoliku.

Są jeszcze baranki wielkanocne, gdyby ktoś nie miał.

5. Chorych przed świętami odwiedzimy we wtorek 4 kwietnia, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

6. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.
Pragnę – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny – abyś przez

te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia,  by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego.  A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz. W każdym dniu najlepiej o godz. 15.00 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przypisane do danego dnia.

7. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

8. W naszym kinie można obejrzeć zapowiadany wcześniej film” Opiekun” o św. Józefie w dniach od 31 marca do 5 kwietnia. Szczegóły w gablocie.