MARSZ PAPIESKI-RAZEM DLA ŚW. JANA PAWŁA II

MARSZ PAPIESKI – RAZEM DLA ŚW. JANA PAWŁA II

W niedzielę 2 kwietnia tak jak i w innych miastach naszego kraju również i w Nowej Dębie odbył się Marsz Papieski w 18 rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II.


Licznie zgromadzeni wierni z obydwu nowodębskich parafii, ale również przybyli goście z parafii sąsiednich, przemaszerowali ulicami Nowej Dęby nie godząc się na szkalowanie ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II i pragnąc zło dobrem zwyciężać modli się w intencji wszystkich, którzy dopuszczali i dopuszczają się w ostatnim okresie ataków na naszego Wielkiego Rodaka.


Marsz rozpoczął się w Parafii Matki Bożej Królowej Polski a zakończył w Parafii Podwyższenia Krzyży Św. i można śmiało stwierdzić, że był manifestacją jedności wiernych w dobie coraz częstszych ataków różnych środowisk na Kościół w Polsce.


Uczestniczy marszu przy pomniku Św. Jana Pawła II mogli wsłuchać się w słowa jakie Jan Paweł II wygłosił do wiernych w 1999 r. podczas pielgrzymki do Sandomierza, po których obaj Księża Proboszczowie Ks. Henryk Król oraz Ks. Andrzej Barzycki w swoich rozważaniach nawiązali do tych wydarzeń, ale również podkreślali, że Ojciec Święty walczył o dobro Ojczyzny, Rodziny, a nade wszystko bezbronnych zarówno nienarodzonych, jak i osób starszych, tym samym wyraźnie sprzeciwiając się ideologii śmierci.


Warto dodać, że marsze papieskie jakie odbyły się tego dnia w całej Polsce zostały zainicjowane przez Rycerzy Św. Jana Pawła II a wzięli w niej aktywny udział przedstawiciele wszystkich funkcjonujących wspólnot parafialnych.

Św. Janie Pawle II módl się za nami !!