III Niedziela Wielkiego Postu 12. 03. 2023r

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy:

  • w niedziele na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez ks. Michała Mierzwę – wieloletniego Rektora i Wykładowcę w naszym Seminarium Duchowym, doświadczonego Duszpasterza, obecnie Proboszcza w Zaklikowie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Rekolekcjoniście i wszystkich, którzy wezmą w nich udział o jak największe owoce duchowe. Program rekolekcji znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej.

W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz.7.00, intencje z tej Mszy św. zostaną odprawione o godz. 8.00.

Od soboty trwamy w nowennie ku czci św. Józefa.

Dziś o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Zapraszamy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Robotniczej, Cichej i Krótkiej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Bocznej i Kilińskiego.

3. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. s. Faustyny.

4. Spotkanie dla uczniów klas siódmych w piątek po Mszy św.

5. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Od przyszłej niedzieli Panie z Caritas będą rozprowadzały baranki wielkanocne w cenie 8 zł., nabywając je pomagamy osobom biednym.

Do skarbony można złożyć  ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Katechezy przedmałżeńskie są prowadzone w niedziele Wielkiego Postu w naszej Parafii o godz. 18.00 w salce na plebanii.

7. Uroczystość Przyjęcia I Komunii św. odbędzie się 14 maja, Rocznicy I Komunii św. 21 maja a sakrament bierzmowania młodzież przyjmie 24 czerwca. Wszystkie uroczystości odbędą się o godz. 12.00.

8. W gablocie znajduje się zaproszenie na Podkarpackie Forum Innowacji Rolniczych w dniu 15 marca. Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z tą informacją.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś. p. Karolina Sadrakuła, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.