II Niedziela Wielkiego Postu 05. 03.2023r

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy :

  • w niedziele na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez ks. Michała Mierzwę – wieloletniego Rektora i Wykładowcę w naszym Seminarium Duchowym, doświadczonego Duszpasterza, obecnie Proboszcza w Zaklikowie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Rekolekcjoniście i wszystkich, którzy wezmą w nich udział o jak największe owoce duchowe. Program rekolekcji znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej. Kliknij TUTAJ.

Dziś zbiórka do skarbony na pomoc misjonarzom.

W sobotę rozpoczniemy nowennę ku czci św. Józefa.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Słonecznej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Robotniczej, Cichej i Krótkiej.

3. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych.

4. Spotkanie dla uczniów klas szóstych w piątek po Drodze Krzyżowej.

5. W sobotę 11 marca w naszej świątyni rozpocznie się peregrynacja Ikony św. Józefa. Odbywa się ona w parafiach, gdzie są wspólnoty Rycerzy Kolumba. O godz. 17.15 powitanie i wprowadzenie do kościoła, następnie różaniec prowadzony przez Rycerzy Kolumba. W niedzielę po każdej Mszy św. Rycerze Kolumba będą zbierać ofiary na potrzeby samotnej matki – żony zmarłego Rycerza Kolumba ze Stalowej Woli i będą rozprowadzać modlitewniki o św. Józefie w cenie 20 zł oraz książki „ Licencja na Zabijanie” w cenie 30 zł. We wtorek o godz. 17.15 pożegnanie Ikony św. Józefa.

6. Katechezy przedmałżeńskie są prowadzone w niedziele Wielkiego Postu w naszej Parafii o godz. 18.00 w salce na plebanii.

7. II edycja akcji Recykling Wspiera- Zbiórka elektrośmieci

Akcja trwa od 06-09.03.2023 

Cel: zbiórka elektrośmieci= wymiana na pieniądze= konkretna realna pomoc  
(dla osoby z lokalnej społeczności)  

Co zbieramy:  

Monitory, telewizory, duże AGD (pralki, zmywarki, suszarki, kuchenki, piekarniki, lodówki, zamrażalki),małe AGD i drobne RTV, komputery, serwery, laptopy, tablety, telefony  

NIE ZBIERAMY! – baterii, akumulatorów LiON, tonerów, świetlówek, halogenów. Miejsce zbiórki jest w różnych punktach na mieście ale również jeśli ktoś chce można przywieźć na plac koło domu katechetycznego od strony zachodniej.

8. Na stoliku jest lista dla osób chętnych do zakupu książek w celu przygotowania się do całkowitego zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Będą dwie książki w cenie 40 zł. Proszę wpisać imię i nazwisko, aby ułatwić później rozprowadzanie. Zawierzenie dokonałoby się 3 maja w odpust parafialny na Mszy św. o godz. 12.00. Czas przygotowania trwa 33 dni dlatego rozpoczniemy to przygotowanie w naszych domach od 31 marca.