XII Niedziela zwykła 19.06.2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Alojzego Gonzagi,
  • we czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa – odpust w Tarnowskiej Woli o godz. 11.00 suma, jest to jednocześnie dzień zakończenia roku szkolnego – Msza św. z tej okazji o godz. 8.00, prosimy dzieci i młodzież, aby przystąpili z tej racji do spowiedzi, codziennie pół godziny przed Mszą św.,
  • w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 6 z I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. We wtorek o godz. 18.00, Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych. Bóg zapłać rodzicom za posprzątanie świątyni, piękną dekorację i złożenie ofiary na kościół.

6. Od 20 do 26 czerwca będziemy przeżywali w naszej diecezji ostatnią część Kongresu Eucharystycznego. Szczegóły są na stronie Parafialnej i w gablocie. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w poszczególne dni stacji kongresowych.

Poniedziałek 20 VIKonkatedra M.B. Królowej Polski  w Stalowej Woli: Stacja kongresowa z udziałem Ludzi Pracy od godz. 15.00.

Wtorek 21 VI – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim:

Stacja kongresowa z udziałem dzieci komunijnych z całej diecezji od godz. 10.00

Środa 22 VI – kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy Tarnobrzeg – Serbinów

Stacja kongresowa z udziałem Starszych i Chorych.

Czwartek 23 VI – Stacja kongresowa w parafiach.

We wszystkich parafiach diecezji całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

– przebłaganie za grzechy przeciwko Eucharystii od godziny 7.30 do 18.00 w kościele, po  Mszy św. Adoracja nocna w Kaplicy Adoracji.

Piątek 24 VI – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego Święty Krzyż:

Stacja kongresowa z udziałem duchowieństwa oraz osób życia konsekrowanego.

Sobota 25 VI – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w  Sulisławicach: 

Stacja kongresowa z udziałem Rodzin od godz. 9.00.

Niedziela 26 VI – Katedra Sandomierz

Stacja kongresowa z udziałem wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych od godz. 10.00. Uroczysta Msza św. na zakończenie Kongresu o godz. 11.00.

7. Od piątku trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła.  Zachęcamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci  do sypania kwiatów dla Jezusa. We czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Starajmy się przybyć licznie, aby uroczyście zakończyć obchody Bożego Ciała i uczcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

8. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które pracowały przy przygotowaniu I ołtarza. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie w czasie Mszy św. i procesji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów, dziękujemy, tym, którzy nieśli krzyż, chorągwie, obraz, baldachim, tuby lub w inny sposób służyli np. robiąc zdjęcia. Bóg zapłać Strażakom, Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie procesji.

9. Kościół jest miejscem świętym, pamiętajmy o tym, aby ubierać się skromnie i odświętnie udając się do świątyni. Niech to będzie nasz dar dla Boga i drugiego człowieka.