IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – zapraszamy do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego.
    Na stoliku są modlitwy, które należy codziennie odmówić i jeden dziesiątek różańca. Ufamy, że przez te modlitwy uratujemy dziecko, którego życie jest zagrożone  w łonie matki.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 1 z I klatki.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i baranki wielkanocne.

4. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

5. W dalszym ciągu na terenie całej Polski wprowadza się ograniczenia jeśli chodzi o ilość wiernych na wszystkich Mszach świętych, w tym Pogrzebowych – liczba nie może przekroczyć 50 osób, dotyczy to również wszystkich nabożeństw takich jak Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa czy inne.
Zachęcamy naszych Parafian do korzystania z różnego rodzaju mediów, w których będą transmitowane Msze święte i nabożeństwa. Na naszej stronie są zawsze na żywo Msze święte w niedziele i dni powszednie. Zapraszamy do odwiedzania w ciągu dnia Jezusa w kaplicy adoracji.
Nie będzie Gorzkich Żali i drogi krzyżowej do odwołania, zachęcamy Parafian, aby indywidualnie odprawili sobie drogę krzyżową w domu lub w piątek w kościele. O godz. 20.30 będziemy się duchowo łączyć wraz z Pasterzem naszej diecezji i cała Polską na wspólnej modlitwie różańcowej i koronce do Bożego Miłosierdzia w intencji o opanowanie wirusa, o pokój wewnętrzny, za chorych, za służbę zdrowia i za zmarłych na skutek tej epidemii. Zapraszamy serdecznie wiernych do włączenia się w tą modlitwę.
W najbliższą niedzielę miały się rozpocząć rekolekcje, niestety ze względu na ograniczenia zostały odwołane. Ks Jacek Beksiński, który miał prowadzić rekolekcje prosi rodziny naszej parafii, aby w te dni dodatkowo  w swoich domach odmówiły różaniec. To zagrożenie jakie przyszło do naszej Ojczyzny potraktujmy jako swoiste rekolekcje. Prośmy Pana na modlitwie, aby okazał swoje miłosierdzie i zmiłował się nad nami. Możemy korzystać z licznych rekolekcji transmitowanych w mediach. Trzeba znaleźć, możemy poprosić młodsze pokolenie, aby nam starszym pomogło odnaleźć odpowiednie transmisje radiowe, telewizyjne i zamieszczone w internecie.
Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sprawach bardzo ważnych np. pogrzeb. Prosimy dzwonić w innych sprawach na telefon, który jest na stronie parafialnej. Spowiedź będzie możliwa tylko na prośbę poza konfesjonałem.

6. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Wiesław Ławiński i Marian Rzeszutek. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.