II Niedziela Adwentu 08.12.2019

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w piątek św. Łucji – 13 grudnia – kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego – pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie,
  • w sobotę św. Jana od Krzyża.
  • Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do skarbony z napisem – Kościół na Wschodzie.

2. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz. 6:30 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. Przy chrzcielnicy są opłatki, ofiary składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z I klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z I klatki.

5. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Marii Teresy Ledóchowskiej.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

7. Rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie peregrynację Obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi od ul. Kościuszki 1.
W
każdym bloku i na każdej ulicy pragniemy zrobić listę chętnych rodzin i osób samotnych i zgodnie z kolejnością zamieszczoną na liście, która będzie dołączona do teczki, będziemy przejmowali od siebie obraz o godz. 19.00 . Zachęcamy wcześniej do skorzystania ze spowiedzi a w dniu nawiedzenia do przeżycia najpierw Eucharystii i Komunii św. aby z czystym sercem modlić się wypraszając potrzebne łaski dla swoich rodzin i innych. Prosimy chętne osoby z bloków i ulic z domami jednorodzinnymi, które chciałyby przejść i zapytać rodziny, kto sobie życzy przyjąć obraz o zgłoszenie się w zakrystii. Bardzo prosimy o zgłoszenie się osób z najbliższych bloków na ulicy Kościuszki.
Chcielibyśmy, aby obraz peregrynował według kolejności zgodnie z numerami bloków czy ulic. Jeśli nie będzie chętnych w danym bloku, wtedy wezmą obraz rodziny z bloku w którym będzie przygotowana lista chętnych osób do przyjęcia. Bardzo prosimy o zrozumienie zależy nam, by jak najwięcej osób nawiedziła Matka Boża. Obraz jest przenoszony w pokrowcu, w którym znajduje się teczka z modlitwami, z których możemy skorzystać i zeszyt pamiątkowy, gdzie możemy wpisywać podziękowania i prośby do Matki Bożej. Przeżyjmy czas nawiedzenia jako dzień skupienia dla rodziny. Odłóżmy inne sprawy na później a w tym dniu jako rodzina czy osoba samotna spędźmy czas z Matką Bożą na modlitwie. Dbajmy o dołączoną teczkę, aby mogła służyć następnym rodzinom.

8. Wróciliśmy do przyjmowania Komunii św. na klęcząco w dni powszednie i w niedziele, aby w ten sposób okazać większe uniżenie wobec Boga. Ci, którzy nie mogą klękać przyjmują na stojąco. Gdy jest więcej przyjmujących zachowajmy porządek, aby nie wszyscy naraz, ale stopniowo podchodźmy i z wielką miłością przyjmujmy Boga do swoich czystych serc.

9. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 15 grudnia i będą trwały do wtorku. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego daru rekolekcji i pojednało się z Bogiem. Program jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej. Zaplanujmy tak czas, aby być w każdym dniu na rekolekcjach. Spowiedź adwentowa odbędzie się w sobotę 21 grudnia.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę , indywidualnie na organy i przez przelew na konto parafialne, którego numer znajduje się w zakładce kancelaria parafialna.