XXIII Niedziela zwykła 08.09.2019

w piątek św. Jana Chryzostoma,
w
sobotę święto Podwyższenia Krzyża – odpust u naszych sąsiadów – główna Msza św. o godz. 10.00.
W tym dniu z inicjatywy osób świeckich jesteśmy
zaproszeni w całej Polsce pod Krzyż, aby się modlić za naszą Ojczyznę i wynagradzać za grzechy nasze i tych, którzy walczą z kościołem. Zapraszamy pod krzyż na ul. Kościuszki na godz. 19.00, będziemy modlić się na różańcu.

Prosimy o zabranie krzesełek (np. turystycznych) do siedzenia.

Nie będzie już dodatkowej modlitwy przed Domem Kultury w tym miesiącu.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kilińskiego numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kolejowej – numery nieparzyste.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Czytając właściwie
formujemy siebie i innych w duchu chrześcijańskim, wiele innych mediów jest prowadzonych w duchu tego świata i niestety wielu temu ulega.

4. Ojcowie Oblaci na Świętym Krzyżu zapraszają na coroczny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża od 08 września do 15.
Główna suma odpustowa
odbędzie się 14 września o godz. 12.00 pod przewodnictwem Pasterza nasze diecezji Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Szczegóły w gablocie.

5. Spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które pielgrzymowały pieszo na Jasną Górę odbędzie się dziś w Dzikowcu o godz. 15.00.

6. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 15 września o godz. 18.00 w kościele.
Zapraszamy jak największą
liczbę Parafian w celu podjęcia ważnych dla całej wspólnoty decyzji.

7. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
we
wtorek – katecheza dla dorosłych,
w środę KSM i ministranci,
we czwartek o
godz. 17.00 Wspólnota Intronizacji NSJ,
w piątek Rycerze Kolumba,
w sobotę
o godz. 10.00 schola.
Oczekujemy na nowych członków tych wspólnot i na
małżonków do Oazy Rodzin.

8. Tradycyjnie od kilku lat we wrześniu Grupy Modlitwy o. Pio w naszej diecezji przeprowadzają zbiórkę odzieży dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. o. Pio w Krakowie. Prosimy o włączenie się do tej akcji w miarę możliwości. Najbardziej potrzebne są rzeczy męskie czyli to w czym mężczyźni chodzą ubrani a także koce, śpiwory i kołdry. Zbiórka odbędzie się 23 września w poniedziałek w budynku Spółdzielni Inwalidów – wejście od strony „Biedronki” w godzinach od 12.00 do 16.00.

9. Po raz pierwszy jest organizowana Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku, która odbędzie się 21 września. Prosimy chętnych na wyjazd mężczyzn o zgłaszanie się do zakrystii.