Pielgrzymka na Bałkany

CZARNOGÓRA – ALBANIA – CHORWACJA-BOŚNIA I HERCEGOWINA.

1 dzień Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację , Węgry do Chorwacji. Po drodze krótki postój w Koszycach– Msza Św. w Katedrze Św. Elżbiety. Przyjazd w okolice Zagrzebia , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja , nocleg.

2 dzień Po śniadaniu zwiedzanie Zagrzebia– stolicy Chorwacji. Spacer ulicami miasta przez główny plac Bana Jelačiča z fontanną z XVII w. do Kapitolu – najstarszej części miasta  ,Katedra Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, budynki Parlamentu, kościół św. Marka- Msza Św., wieża Lotrszczak, Brama Kamienna z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Następnie przejazd do Medjugorje.  Wieczorem zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg.

3 dzień Po śniadaniu przejazd do Mostaru, słynącego z ciekawej architektury i atmosfery z wpływami arabskimi. Spacer po mieście, którego głównym zabytkiem jest XVI– wieczny kamienny Stary Most .Po południu pobyt w Medjugorje w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Wejście na Górę Objawień Podbrdo. Wieczorem, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień Po śniadaniu przejazd do Czarnogóry. Czarnogóra- Montenegro -leży w Europie Południowej, nad Adriatykiem. To młode państwo, powstało 3 czerwca 2006 roku, po odłączeniu od Serbii. CRNA GORA -to niewielki kraj, ale jeden z piękniejszych krajów Europy i nie do końca odkryty

Przyjazd do Kotoru( po drodze rejs przez Zatokę Kotorską), zwiedzanie miasta położonego nad Zatoką Kotorską , spacer po Starym Mieście, otoczonym murami obronnymi: Brama Morska , Wieża Zegarowa , Katedra romańska , Kościół Św. Łukasza. Wieczorem przyjazd do Baru – miejscowość wypoczynkowa nad Adriatykiem ( po  drodze przystanek na tarasie widokowym na Sveti Stefan) , zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg.

5 dzień Po śniadaniu wycieczka do Starego Ulcinj. (Ulcinj jest miastem znajdującym się na samym południu Czarnogóry, blisko granicy z Albanią. Jest jednym z najstarszych miast na Adriatyku, przypuszcza się, że powstał już IV wieku starej ery. W tym miejscu przez wieki przeplatały się kultury Orientu i Zachodu, o czym świadczą zabytki Starego miasta.) oraz Starego Baru (W Starym Barze znajduje się jedno z najlepiej zachowanych miast warownych, którego powstanie datuje się na VI w. Stary Bar jest jednym wielkim muzeum średniowiecznego grodu, a ze wzgórza na którym stoi stare miasto Bar, rozciąga sie wspaniały widok i pewnie dlatego Rzymianie wybrali właśnie to miejsce na budowę swego miasta. Ruiny Starego Baru to dziś dziesiątki budowli, mniejszych i większych, lepiej zachowanych jak i tych bardzo zaniedbanych. Bramy, kościoły, wieża zegarowa, pałac biskupów, dawne łaźnie tureckie, budynki administracji, prochownia, ruiny akweduktu czy amfiteatr. Miasto, w całości zbudowane z kamienia, w części zarośnięte, z labiryntem uliczek daje możliwość fascynującej eksploracji miejsca o zapomnianej historii).

Po południu powrót do hotelu , czas wolny na odpoczynek nad morzem . Wieczorem  obiadokolacja ,nocleg.

6 dzień Po śniadaniu przejazd do Albanii. Wizyta w Szkodrze ( Szkodra – położona nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie, największego na Bałkanach. Szkodra znana również jako Scodra, Scodrium, Scuttari lub Skadar jest jednym z najstarszych miast w Albanii. Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z około 4 wieku p.n.e. Szkodra to jedno z najważniejszych miast Albanii. To nie tylko centrum historyczne, lecz również centrum edukacji, kultury i handlu. Przez ostatnie lata miasto bardzo zaniedbywane, przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Szkodra jest również centrum albańskiego katolicyzmu). Wejście na Twierdzę Rozafa , spacer po mieście. Msza Św. w Katedrze Św. Szczepana.

Po południu po powrót do hotelu , czas wolny na odpoczynek nad morzem . Wieczorem  obiadokolacja, nocleg.

7 dzień Po śniadaniu  przejazd do Dubrownika, zwiedzanie miasta.(Dubrownik jest jednym z najładniejszych miast Europy, jego potężne mury obronne razem z bogatą architekturą starówki są pod światową ochroną. Najpiękniejsze chorwackie miasto i jedno z najwspanialszych na świecie odwiedza rocznie ponad milion turystów) Plac Pile , Studnia Onufarego , Katedra , Kościół Franciszkanów –, Kościół Św. Błażeja -Msza Św., Pałac Rektorów. Po południu wyjazd w drogę powrotną (nocny przejazd)

8 dzień Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach południowych.

ODPŁATNOŚĆ:  860zł + 240 euro ( grupa 46-50 osób)       

TERMIN:             19 sierpień 2019

W ramach odpłatności organizator zabezpiecza:

 • Przejazd autokarem
 • 6 noclegów w hotelach 4* ( pokoje 2 osobowe).
 • 6 śniadań , 6 obiadokolacji
 • Lokalnych  przewodników w j. polskim
 • Opiekę pilota
 • System tour guide
 • Ubezpieczenie NW ( 15000 PLN) , KL ( 10000 EURO w tym choroby przewlekłe), BP ( 1000 PLN) Uwaga!
 • Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz taksy klimatycznej i opłat wjazdowych – 30 euro(płatne pilotowi w autokarze)
 • Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego wynosi 120 euro.
 • Wystarczy dowód osobisty ważny min. 3 miesiące

 Zapisy i wszelkie informacje u Księdza Marka.

 

Foto: www.gosc.pl/