XIV Niedziela zwykła 07.07.2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Jana z Dukli,
  • we czwartek święto św. Benedykta – Patrona Europy,
  • w piątek św. Brunona z Kwerfurtu,
  • w sobotę świętych Pustelników Andrzeja i Benedykta.

W sobotę 13 lipca przeżywamy Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła..

Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy ulicami naszego miasta w procesji modlitewnej modląc się na różańcu za nasze rodziny, za  Ojczyznę i o pokój na świecie.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul Orkana – numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej i Radosnej.

3. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

4. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXXI Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „Rodzina zakorzeniona w Chrystusie i Kościele”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 28 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony bł. Wincentego lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 200 zł., druga osoba z rodziny 150 zł. trzecia 100 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy – Ks. Henryka Króla – Proboszcza Parafii MBKP w Nowej Dębie.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego. Dla naszej Parafii jest to dzień 12 sierpnia czyli ostatni dzień pielgrzymowania. Szczegóły na stronie parafialnej.

5. Od 21 – 28 lipca będziemy obchodzić XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

W niedzielę 21 lipca po wszystkich Mszach św. będziemy święcić pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp., będzie można nabyć  artykuły dla kierowców. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

6. Prasa katolicka do nabycia na stoliku i nowe czasopismo” Misyjne Drogi”. Jeśli będzie większe zapotrzebowanie to zamówimy więcej.

7. Przypominamy o pielgrzymce parafialnej 20 lipca w sobotę do Strachociny i Markowej. Zapisy do następnej niedzieli.

W dniach od 11 do 14 września organizujemy pielgrzymkę na Litwę do Wilna, Kowna i Troków, po drodze do Sokółki miejsca Cudu Eucharystycznego. Cena 1490 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na stronie parafialnej – kliknij TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona.