XIII Niedziela zwykła 30.06.2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę święto św. Tomasza Apostoła,
  • w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do salki na plebanię na obejrzenie filmu:” Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul Orkana – numery nieparzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Orkana – numery parzyste.

3. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

4. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXXI Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „Rodzina zakorzeniona w Chrystusie i Kościele”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 28 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony bł. Wincentego lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 200 zł., druga osoba z rodziny 150 zł. trzecia 100 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy – Ks. Henryka Króla – Proboszcza Parafii MBKP w Nowej Dębie.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego. Dla naszej Parafii jest to dzień 12 sierpnia czyli ostatni dzień pielgrzymowania.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem  przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.