X Niedziela zwykła 09.06.2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Barnaby – Apostoła,
  • we czwartek św. Antoniego – pamiętamy w modlitwach o naszym Panu kościelnym,
  • w piątek bł. Michała Kozala.

Za tydzień będziemy w naszej Parafii gościć Ks. Eugeniusza Ejsmonta, który posługuje na Białorusi. Aktualnie buduje w Mińsku kościół i prosi o złożenie dobrowolnych ofiar do skarbony na ten cel. Przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże. Będzie również możliwość zakupu książek i innych rzeczy o charakterze religijnym.

13 maja zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie w naszej świątyni a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do licznego udziału.

Dziś o godz. 15.00 –  Msza św. dla niepełnosprawnych i ich rodzin.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul Wojska Polskiego. a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Tetmajera – numery nieparzyste.

3. Dziękujemy Róży św. św. s. Faustyny za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

4. Oddział Ginekologiczno – Położniczy i Szkoła Rodzenia w Nowej Dębie 15 czerwca w godzinach od 10.00 d0 13.00 organizuje tzw. „ Białą Sobotę” w pomieszczeniach Świetlicy Centrum Zdrowia Psychicznego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 15 czerwca w Sandomierzu przy Szkołach Katolickich im. św. Jadwigi Królowej odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin połączone z jubileuszem 25. Rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na Ziemi Sandomierskiej.

W tym samym dniu w Krakowie w Łagiewnikach odbędzie się ogólnopolskie czuwanie Grup Modlitwy św. o. Pio. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zachęcamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

6. W dniu 20 lipca w sobotę organizujemy pielgrzymkę parafialną do Strachociny, gdzie będziemy uczestniczyć w Narodowej Modlitwie w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Patrona św. Andrzeja Boboli a następnie udamy się do Markowej do kościoła, gdzie znajdują się relikwie bł. Rodziny Ulmów i do Muzeum poświęconemu tej Rodzinie. Zapisy w zakrystii. Cena 80zł.

7. Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to bardzo ważna sprawa, która zaważy na najbliższe lata funkcjonowania Unii Europejskiej, jaki kształt przyjmie, co będzie miło bezpośrednie konsekwencje w naszej Ojczyźnie. Idźmy do wyborów jako Polacy, którym zależy na dobru Ojczyzny.