IX Niedziela zwykła 02.06.2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Karola Lwangi i Towarzyszy,
  • w środę św. Bonifacego,
  • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post,
  • w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

Od piątku trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie  do czwartku po Mszy św. –  procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dziś zapraszamy na godzinę 16.00 – Różaniec, następnie procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci  do sypania kwiatów dla Jezusa. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Starajmy się przybyć licznie, aby uroczyście zakończyć obchody Bożego Ciała  i uczcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zybury, Stawowej i Jagodowej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Wojska Polskiego.

3. Prosimy w tym tygodniu do prowadzenia różańca Różę św. s. Faustyny.

4. Spotkanie dla kandydatów na ministranta w środę o godz. 16.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych szczególnie chłopców z klasy trzeciej.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00, zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

Zapraszamy w I piątek na Adorację młodzież a po niej spotkanie dla klas  VI i VII.

6. SOSiR wspólnie z Nowodębskim Towarzystwem Społeczno – Kulturalnym w Nowej Dębie organizuje w sobotę 8 czerwca w godz. od 11.00 do 12.00 – Biegi Uliczne. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych w okolicy Placu M. Gryczmana.