Uroczystość Trójcy Świętej 26.05.2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze św. o godz. 7.30, 9.00, po procesji w kościele Podwyższenia Krzyża i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 z naszej świątyni wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Nasza wspólnota parafialna  przygotowuje ołtarz  przy krzyżu na ul. Kwiatkowskiego. Procesja w tym roku przejdzie  ulicami: Szpitalną, Korczaka, Kwiatkowskiego, Kościuszki, Jana Pawła II, i 1 Maja.

Dzieci komunijne zapraszamy  w strojach, dziewczynki prosimy do sypania kwiatów, również młodsze lub starsze. Prosimy, by  wszyscy wierni szli za Najświętszym Sakramentem, a więc prosimy nie wyprzedzać baldachimu. W tym czasie jest zablokowana jezdnia dla samochodów, dlatego idziemy jezdnią nie wchodzimy na chodniki. Prosimy strażaków  z OSP o pomoc  w zabezpieczeniu procesji i w utrzymaniu porządku.

Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. i procesji, aby uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Jest to Uroczystość obowiązkowa a więc każdy powinien być na Mszy św., nie wystarczy sama procesja. Od piątku oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. –  procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP, w sobotę św. Justyna.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców kandydatów do bierzmowania a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Zybury, Stawowej i Jagodowej.

3. Osoby należące do Apostolatu Margaretka są zaproszone na pielgrzymkę 1 czerwca do Parafii Podwyższenia Krzyża w Sandomierzu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

4. Od 31 maja będzie można obejrzeć w kinach film” Wolni. Podróż do wnętrza”. To obraz odsłaniający kulisy życia tych, którzy poświęcili życie Bogu. Twórcy filmu dotarli do 12 zamkniętych na co dzień klasztorów i zabierają widza w podróż do wnętrza ludzkiej duszy.

5. Dzieło Pomocy św. o. Pio organizuje zbiórkę odzieży. Możemy przynosić nowe lub niezniszczone dary do salki na plebani w dniach od 31 maja do 02 czerwca. Zachęcamy do wzięcia udziału. Szczegóły w gablocie.

6. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny i  o pokój na świecie.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem Msza św. za Ojczyznę i Nabożeństwo I Sobót Miesiąca.

7. Dnia 15 czerwca w Sandomierzu przy Szkołach Katolickich im. św. Jadwigi Królowej odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin połączone z jubileuszem 25. Rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na Ziemi Sandomierskiej. W trakcie tych Uroczystości będą również wręczane dyplomy małżonkom przeżywającym 25 i 50-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy Jubilatów z naszej Parafii o zgłoszenie w zakrystii chęci przeżycia swego jubileuszu w Sandomierzu i uzyskania dyplomu podpisanego przez Ks. Biskupa Krzysztofa.