Zesłanie Ducha Świętego-19.05.2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej,
  • w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.

Dziś kończy się okres wielkanocny a za tydzień zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli   u spowiedzi wielkanocnej do skorzystania w tym tygodniu przed Mszami świętymi.

Dziś  zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców dzieci, które obchodzą dzisiaj rocznicę przyjęcia I Komunii św. a w tym tygodniu zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania

3. W dniu 20 lipca w sobotę organizujemy pielgrzymkę parafialną do Strachociny, gdzie będziemy uczestniczyć w Narodowej Modlitwie w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Patrona św. Andrzeja Boboli a następnie do Markowej do kościoła, gdzie znajdują się relikwie bł. Rodziny Ulmów i do Muzeum poświęconemu tej Rodzinie. Zapisy w zakrystii. Cena 80zł.

4. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 uczniowie klas ósmych z naszej parafii przyjmą z rąk Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w modlitwie. Od niedzieli do wtorku w ramach przygotowań młodzież przeżyje trzy nabożeństwa – dziś o godz. 16.00 i jutro i  we wtorek o 17.30.

Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin odbędzie się  we wtorek o godz. 16.30.

5. Nabożeństwo do św. Rity odbędzie się 22 maja wyjątkowo po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity.

6. XV Sandomierski Rajd Rowerowy – Sandomierz – Rozwadów 8 czerwca 2024r. Szczegóły w gablocie.

Obóz letni KSM pod namiotami nad Morzem Bałtyckim. Szczegóły w gablocie.

7. Dnia 15 czerwca w Sandomierzu przy Szkołach Katolickich im. św. Jadwigi Królowej odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin połączone z jubileuszem 25. Rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na Ziemi Sandomierskiej. W trakcie tych Uroczystości będą również wręczane dyplomy małżonkom przeżywającym 25 i 50-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy Jubilatów z naszej Parafii o zgłoszenie w zakrystii chęci przeżycia swego jubileuszu w Sandomierzu i uzyskania dyplomu podpisanego przez Ks. Biskupa Krzysztofa.

8. Zapowiedzi przedślubne: Wlizło Piotr i Dec Magdalena z Parafii św. Kazimierza w Chełmie – zap. I, Gurdak Marcin i Sorbal Ilona z Parafii naszej. Zap. II. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli ś p. Buras Stanisława, Wilk Zdzisław, Siwko Helena, Orska Ernesta, Procyk Zofia i Damian Janusz. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.