Wniebowstąpienie Pańskie-12.05.2024r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek święto św. Macieja Apostoła,
  • we czwartek święto św. Andrzeja Boboli –  Patrona Polski.                         

Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za generalne posprzątanie świątyni, za piękną dekorację z okazji dzisiejszej uroczystości, za  złożenie ofiary na odmalowanie figur świętych przed kościołem. Bóg zapłać Ks. Łukaszowi za przygotowanie dzieci do dzisiejszej Uroczystości.

Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami będą przychodziły do kościoła na Mszę św. i nabożeństwo majowe, aby w ten sposób podziękować Bogu za największy dar jaki dziś po raz pierwszy otrzymały.

W następną niedzielę zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.  

Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas czwartych będą przeżywały rocznicę przyjęcia po raz pierwszy Jezusa do swoich serc. Próba liturgiczna dla tych dzieci odbędzie się w środę o godz. 16.00.

Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w ciągu tygodnia przed Mszą św.

Trwamy w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Dziś  procesja modlitewna ulicami naszego miasta po Mszy św. o godz. 17.00.

Jutro  początek nabożeństw Fatimskich. Msza św. i procesja wokół kościoła ze śpiewami i modlitwą różańcową. Zapraszamy wszystkich chętnych.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców dzieci I Komunijnych a w tym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziców dzieci, które będą obchodzić rocznicę przyjęcia I Komunii św.

3. Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia.

Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

„Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Całość tego tekstu do przeczytania na stronie parafialnej. Kliknij TUTAJ

4. Spotkanie dla klas ósmych odbędzie się we wtorek i czwartek o godz. 18.00 – Msza św. następnie próba a dla klas siódmych w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo i później Msza św.

5. Zapowiedzi przedślubne: Gurdak Marcin i Sorbal Ilona z Parafii naszej. Zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

6. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś p. Józef Poloczek. Módlmy się w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.