I Niedziela Adwentu 27.11.2022r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w środę św. Andrzeja Apostoła,
  • w sobotę św. Franciszka Ksawerego.

W przyszłą niedzielę  – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie  – zbiórka do skarbony z napisem – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. W czwartą niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe i będą trwały do poniedziałku.

3. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratna o godz.6.30 dla dorosłych i o 18.00 dla dzieci i młodzieży- zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Dzieci  prosimy, by przychodziły z lampionami. W czasie rorat dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi postanowieniami adwentowymi i składają je na tacę, która będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Na końcu Mszy św. spośród nich będzie losowana  figurka Matki Bożej, którą będzie można zabrać do domu  na jeden dzień. Dzieci otrzymają również plansze na których będą przyklejały kolejne obrazki z poszczególnych dni adwentu. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom, aby przybyły do kościoła. 

4. Od jutra poświęcone opłatki będziemy mogli zanieść do naszych domów. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za pomoc materialną dla naszej wspólnoty.

Panie z Parafialnego Caritas od następnej niedzieli będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena w tym roku wynosi 12 zł.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szpitalnej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. P. Skargi i Piwnej.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla uczniów klas VI – VIII w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

7. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Mari Teresy Ledóchowskiej.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • w I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.
  • w I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
  • w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i naszych osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, których odwiedzamy raz   w miesiącu  i tych, którzy pragną przystąpić przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. W związku ze zbliżającą się rocznicą śmieci Ks. Prałata Mieczysława a także wyrażoną przez chęcią, by odwiedzać kapliczkę św. Mikołaja w Lasach Tuszowskich, Rycerze Kolumba zapraszają na spacer modlitewny do tej kapliczki w niedzielę 4 grudnia. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 11.45. Do przejścia będzie ok 10km przez tereny leśne. Kontakt pod numerem telefonu 512 288 738.