XIII Niedziela zwykła 26.06.2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Ireneusza,
  • w środę Uroczystość Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 – taca na stolicę Apostolską.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 6 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 7 z I II klatki.

3. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXIX Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „ Maryja znakiem nadziei i pokoju”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 31 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony bł. Wincentego na stronie parafii TUTAJ lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 200 zł, druga osoba z rodziny 150 zł. trzecia 100 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Pielgrzymka w tym roku będzie w normalnej formie tak jak przed pandemią.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego.

6. Jest prośba do osób, które stoją na zewnątrz kościoła, aby zwracali uwagę na wsadzone krzewy przy ogrodzeniu, uszanowali włożoną pracę i środki Parafian. Prosimy rodziców, aby dzieci nie bawiły się żwirkiem. Można stanąć w podcieniach, jeśli ktoś nie może w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.

7. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny, o pokój i  osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.