Pielgrzymka Śladami Św. Jana Pawła II

Piękny czas na pielgrzymim szlaku zawsze pozostaje w pamięci na długie lata, zatem korzystając ze sprzyjającej aury i po dwóch latach pandemii parafianie nie tylko z naszej parafii postanowili udać się śladami Św. Jana Pawła II.   

W dniach 25-26 czerwca pielgrzymi odwiedzili jedno z najważniejszych miejsc w historii Polski zaczynając od Miejsca Pamięci i Muzeum w Oświęcimiu – miejsca martyrologii narodu polskiego, żydowskiego i innych, następnie skierowali się do Wadowic do miejsca urodzin największego z Polaków Św. Jana Pawła II.  

Pobyt w cudownym i klimatycznym Klasztorze Karmelitów Bosych był dopełnieniem wydarzeń i wrażeń z sobotniego dnia, które mimo swojej intensywności i upalnej pogody każdy uczestnik zapamięta na pewno na długi czas i będzie mógł dzielić się wrażenia z bliskimi.

Kolejny niedzielny dzień był nie mniej intensywny, ale dla pielgrzymów najważniejsze było miejsce do którego trafili w godzinach rannych, czyli Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej pielgrzymi wypraszali łaski dla siebie i swoich rodzin. 

Jeszcze jednym ważnym akcentem pobytu w Kalwarii Zebrzydowskiej była wspólna Droga Krzyżowa kalwaryjskimi dróżkami prowadzona przez Brata Leopolda z Klasztoru Benedyktynów. 

W drodze powrotnej nowodębscy pielgrzymi zatrzymali się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie uczestniczyli w Koronce do Miłosierdzia Bożego.

Wszyscy zgodnie twierdzili, że z niecierpliwością będą oczekiwać do kolejnego wyjazdu w nie mniej urokliwe i pełne niezapomnianych przeżyć miejsca w których Święci stawiali swoje kroki nie tylko poprzez swoją obecność fizyczną, ale duchową.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: