Bierzmowanie 2022

47 osób, w większości z klas ósmych nowodębskich szkół przybyło we wtorkowe popołudnie do naszej świątyni, by na Mszy Świętej o godz. 18:00 sprawowanej pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Nitkiewicza przyjąć sakrament bierzmowania. Kandydatom towarzyszyli świadkowie oraz najbliższa rodzina. Zanim młodzież przystąpiła do bierzmowania uczestniczyła w katechezie szkolnej i parafialnej prowadzonej przez księży wikariuszy naszej parafii, kandydaci przeżyli także dzień skupienia prowadzony przez siostry Jadwiżanki.

W homilii ks. biskup przypomniał młodzieży na czym polega miłość chrześcijańska, jak również przybliżył patrona dnia, czyli bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Po bierzmowaniu, pod koniec Mszy Świętej ks. biskup pobłogosławił krzyże , które będą dla bierzmowanych pamiątką tego sakramentu, jak również przypomnieniem wiary, którą obiecali mężnie wyznawać i postępować wg jej zasad. Warto dodać, ze krzyże zostały zakupione od papieskich dzieł misyjnych, dzięki czemu przy okazji została złożona także ofiara na misje. Świadkowie bierzmowania otrzymali zaś na pamiątkę książeczki – modlitewniki, by modlili się za tych, którym towarzyszą w poznawaniu i rozwijaniu wiary katolickiej.