Uroczystość Trójcy Świętej 12.06.2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Antoniego – pamiętamy w naszych modlitwach o naszym Panu kościelnym z okazji imienin będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 18.00,
  • we wtorek bł. Michała Kozala,
  • we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 17.00, intencje zamówione na godz. 10.30 i 12.00 zostaną odprawione o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła naszego wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Nasza wspólnota parafialna  przygotowuje ołtarz  na zbiegu ulic Kościuszki i Jana Pawła II przy szpitalu. Po procesji w kościele Podwyższenia Krzyża Msza św. dla tych, którzy nie mogą być wcześniej.

Dzieci komunijne zapraszamy  w strojach, dziewczynki prosimy do sypania kwiatów, również młodsze lub starsze. Prosimy poszczególne grupy osób, które pragną nieść chorągwie, obraz, baldachim na spotkanie w środę po Mszy św. Prosimy, by  wszyscy wierni szli za Najświętszym Sakramentem, a więc prosimy nie wyprzedzać baldachimu. W tym czasie jest zablokowana jezdnia dla samochodów, dlatego idziemy jezdnią nie wchodzimy na chodniki. Prosimy strażaków  z OSP o pomoc  w zabezpieczeniu procesji i w utrzymaniu porządku.

Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. i procesji, aby uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Jest to Uroczystość obowiązkowa a więc każdy powinien być na Mszy św., nie wystarczy sama procesja. Od piątku oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. –  procesja Eucharystyczna wokół kościoła.  W piątek wspominamy św. Brata Alberta.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 III i IV z klatki a w tym tygodniu zapraszamy rodziców młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes.

4. Od 20 do 26 czerwca będziemy przeżywali w naszej diecezji ostatnią część Kongresu Eucharystycznego. Szczegóły są na stronie Parafialnej kliknij TUTAJ  i w gablocie. Zachęcamy poszczególne grupy osób do uczestnictwa w poszczególne dni stacji kongresowych.

5. Od maja do września w 3 piątki miesiąca na Świętym Krzyżu odbywają się czuwania nocne. Początek o godz. 20.00 – Droga Krzyżowa, następnie Adoracja Relikwii Krzyża i o godz. 22.00 Eucharystia zakończona indywidualnym błogosławieństwem Relikwiami Krzyża.

6. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Józef Wójtowicz, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.00. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen