Kongres Eucharystyczny w Parafii

W piątek 29 kwietnia w naszej parafii rozpoczął się Kongres Eucharystyczny uroczystym przyjęciem Najświętszego Sakramentu z Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowskiej Woli. 

W jego ramach w każdym dekanacie, począwszy od Niedzieli Miłosierdzia Bożego, odbywają się dekanalne obchody kongresowe. Proboszczowie poszczególnych parafii organizują całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, a następnego dnia uroczystą Mszę św. na zakończenie parafialnego dnia kongresowego. Pomiędzy poszczególnymi parafiami w dekanacie odbywają się procesje Eucharystyczne. Po przyjściu do danej parafii proponowane są nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

Tak było również w piątek 29 kwietnia ok. godz. 15:00 kiedy to uroczyście z Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowskiej Woli przez Księdza Proboszcza Piotra Palacza został przekazany Najświętszy Sakrament a następnie procesyjnie został przeniesiony przez Księdza Proboszcza Henryka Króla do naszej świątyni. 

Kolejno po całodobowym czuwaniu Najświętszy Sakrament został przekazany do sąsiedniej Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie. 

Diecezjalny Kongres Eucharystyczny ma nam pomóc jeszcze bardziej być z Chrystusem. Jeszcze bardziej Go ukochać, za to, że pozostał ze Swoim ludem na zawsze. Temu służą celebracje eucharystyczne, adoracje Najświętszego Sakramentu oraz procesje między parafiami.

Szczegółowe informacje na temat “Kongresu Eucharystycznego” można znaleźć na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej TUTAJ.

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć autorstwa Grzegorza Jęczmyka – Rycerza Kolumba: