III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022 r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro – św. Atanazego,
  • we wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem sumy. O godz. 12.20 zostaną złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, następnie J. E. Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz dokona poświęcenia organów po czym wysłuchamy krótkiego koncertu w wykonaniu Pana Andrzeja Budzińskiego wraz z chórem „ Cantate Domino” z Ostrowca Świętokrzyskiego i o godz. 13.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Królowej Polski

W tym dniu można zyskać odpust zupełny czyli darowanie kar doczesnych jeśli spełnimy warunki m.in. stan łaski , dlatego prosimy skorzystać z sakramentu pokuty.

Pamiętajmy o wywieszeniu w tych dniach flag narodowych i maryjnych. W środę św. Floriana – Patrona Strażaków, pamiętajmy w modlitwach o naszych strażakach, w piątek święto Apostołów Filipa i Jakuba.

Dziś możemy złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i  potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia.

W sobotę 7 maja o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. w języku angielskim, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 3 z I i II klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 3 z III i IV klatki.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy byli obecni z Jezusem na adoracji w świątyni i w czasie Procesji Eucharystycznych. Strażakom i policji dziękujemy za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie procesji.

6. Dziś o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Są do omówienia ważne sprawy. Do Rady może należeć każdy Parafianin.

7. Zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego informujemy, że były nasz Parafianin kleryk V roku Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Piotr Lipiec, syn Roberta i Ewy w dniu 14 maja 2022r. przyjmie święcenia Diakonatu. Prosimy Parafian o modlitwę w Jego intencji.

8. W dniu 4 maja w środę na godzinę 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn do pomocy przy sadzeniu drzew i krzewów na placu kościelnym. Prosimy zabrać łopaty i taczki.

9. W dniach od 25 do 26 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Oświęcimia, Wadowic, Kalwari Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Koszt to 250zł. Ze względu na wcześniejszą rezerwację biletów w Wadowicach i Oświęcimiu a także rezerwację noclegu, prosimy wszystkich chętnych do zapisów w zakrystii do 8 maja.

Pielgrzymka do Strachociny do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli organizowana przez R.R.N. odbędzie się 21 maja. Zapisy w zakrystii. Koszt 50zł.

10. Przed nami XIV już Ogólnopolski Tydzień Biblijny (1-7 maja 2022). W tym roku będziemy przeżywać go pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Niedziela, 1 maja będzie Szóstym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego.

11. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i naszych osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

12. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.00.