Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022 r.

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! To jest najważniejsza wiadomość dnia dzisiejszego. Ona nadaje sens wszystkiemu, co dzieje się na ziemi. Życzymy wszystkim, aby ta prawda przenikała naszą codzienność i była dla nas źródłem prawdziwej radości i pokoju. Niech Jezus Zmartwychwstały będzie naszą mocą do pokonywania wszelkich trudności i lęków. Jezu Zmartwychwstały przymnóż nam wiary, nadziei i miłości.  Szczęść Boże w świętowaniu tych wielkich tajemnic, których jako ludzie wierzący jesteśmy świadkami.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przez cały tydzień przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, jest to jedno wielkie święto, dlatego niech to będzie widoczne w naszym życiu przez obecność na Eucharystii.

Od Wielkiego Piątku trwamy również w nowennie do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego, które od lat jest obchodzone w II Niedzielę Wielkanocną. Jezus obiecuje wielkie łaski w tych dniach   a szczególnie  w samo święto.

Za tydzień  o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do kościoła  na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać Ks. Pawłowi i wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy Braciom Strażakom za czuwanie przy Bożym Grobie w piątek i w sobotę.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do właściwego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 2 z I i II klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 2 z III i IV klatki.

4. Świąteczna prasa katolicka do nabycia na stoliku.

5. Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.

6. Z poniedziałku wielkanocnego ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL.

7. Dziękujemy Róży Matki Bożej Królowej Polski za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

8. W dniu 24 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczną się w naszym dekanacie Procesje i Adoracje Najświętszego Sakramentu w ramach Kongresu Eucharystycznego, który został przerwany przez pandemię i teraz jest kontynuowany. Nasza Parafia będzie przeżywać główne Uroczystości z piątku na sobotę 29 i 30 kwietnia. Szczegóły będą podane w następną niedzielę Program czuwania 24-godzinnego znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej.