II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r.

1.W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty,
  • we wtorek Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia,
  • w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy.

Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji Bóg obiecuje coś, czego nie jesteśmy wstanie pojąć, ale On mówi prawdę. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi koronkę do Bożego Miłosierdzia najlepiej o godz. 15.00 i zwróci się z wielką ufnością do Boga otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. Coś takiego dokonuje się tylko w czasie chrztu św., a Bóg dziś pragnie nam tego udzielić.

O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do kościoła na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z modlitwą uwielbienia.

Od 24 kwietnia do 30 kwietnia będziemy przeżywać Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji możemy w następną niedzielę złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i  potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 2 III i IV z klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 3 z I i II klatki.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

5. W dniu 24 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczną się w naszym dekanacie Procesje i Adoracje Najświętszego Sakramentu w ramach Kongresu Eucharystycznego. Nasza Parafia będzie przeżywać główne Uroczystości z piątku na sobotę 29 i 30 kwietnia. Bardzo ważne, abyśmy jako Wspólnota byli w tym czasie w naszej świątyni przed Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie prowadzona wspólnie przez wspólnoty ale będzie również w ciszy. Program czuwania 24-godzinnego dla poszczególnych Parafian znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej TUTAJ.  Na stoliku znajduje się lista z godzinami do adoracji wspólnej dla poszczególnych wspólnot. Prosimy o zapisanie się na konkretną godzinę.

O godzinie 15.30 zgromadzimy się na parkingu pod szkołą i stamtąd wyruszy procesja do naszego kościoła ulicą Sienkiewicza i Piotra Skargi. Po przyjściu do kościoła Adoracja będzie prowadzona przez kapłana do Mszy św. o godz. 18.00, następnie po Mszy św. będzie Wieczór Uwielbienia dla młodzieży szczególnie dla klas od VI do VIII.

Do godziny 24 będzie możliwość prowadzenia wspólnej adoracji, od 24 do 7.00 w ciszy i od 8 do 14 dla wspólnot. O godzinie 14 uroczyste zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzone przez kapłana. O godz. 15.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do Kościoła Podwyższenia Krzyża ulicami: Szpitalną, Korczaka, Kościuszki i Krasickiego.

6. W niedzielę 1 maja na godz. 18.00 do Domu Parafialnego zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną. Są do omówienia ważne sprawy.

7. Zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego informujemy, że były nasz Parafianin kleryk V roku Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Piotr Lipiec, syn Roberta i Ewy w dniu 14 maja 2022r. przyjmie święcenia Diakonatu. Prosimy Parafian o modlitwę w Jego intencji.

8. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami zapraszamy osoby chętne do posługi w czasie liturgii i procesji na spotkanie do salki na plebanii w dniu 28 kwietnia tj. we czwartek.

9. W dniach od 25 do 26 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Oświęcimia, Wadowic, Kalwari Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Koszt to 250 zl. Ze względu na wcześniejszą rezerwację biletów w Wadowicach i Oświęcimiu a także rezerwację noclegu, prosimy wszystkich chętnych do zapisów w zakrystii do 8 maja.