NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej  łączy w sobie radość i cierpienie, triumf i śmierć, czyli wielki kontrast w tak krótkim czasie. Wierni zebrani tego dnia na Mszach Św. przybyli z palami symbolizującymi zmartwychwstanie i nieśmiertelności duszy, zwycięstwo, ale także są symbolem męki Jezusa Chrystusa oraz odkupienia.


Ewangelia opisująca mękę Jezusa Chrystusa była poprzedzona poświęceniem palm, którego dokonali nasi Kapłani na każdej Mszy Św.


Warto zaznaczyć, że okazałą palmę przygotowało Koło Kobiet Osiedla Dęba, która została zaprezentowana z udziałem przedstawiciela Honorowej Straży Grobu Pańskiego podczas Mszy Św. o godz. 12:00, tym samym Parafianie podtrzymują coroczną tradycję z tym związaną.


Jednocześnie dzień ten zapoczątkował obchody uroczystości Wielkiego Tygodnia a do czynnego udziału w najważniejszych nabożeństwach roku zapraszamy wszystkich wiernych.

Galeria zdjęć m.in. autorstwa Ks. Roberta do obejrzenia poniżej:

Niedziela Palmowa 2022