V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

1. Spowiedź Wielkopostna odbędzie się 9 kwietnia w sobotę w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Zachęcamy Parafian do zrobienia głębokiego rachunku sumienia prosząc wcześniej Ducha Świętego o pomoc, aby spowiedź była ważna i owocna.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1 z III, IV i V klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 1A z I i II klatki.

3. We wtorek spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania – klasy ósme – grupa II o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii.

4. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Wojciecha.

5. W niedziele Wielkiego Postu godzinie 18.00 w salce na plebanii odbywa się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

6. W związku z wojną na Ukrainie zachęcamy wiernych do wytrwałej modlitwy o pokój na świecie, Ukrainie i w naszej Ojczyźnie a także o nawrócenie dla grzeszników. Módlmy się w domach całymi rodzinami a także w kościele, szczególnie w Kaplicy Adoracji, gdzie jest obecny Bóg Wszechmogący. Do czasu zakończenia działań wojennych będziemy w naszym kościele adorować Pana Jezusa przez całą noc z soboty na niedzielę od 19.00 do 7.00 rano w Kaplicy Adoracji.

W godzinach od 21.00 do 23.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 15.00 kontynuowana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju.

7. Droga Pojednania – Ekstremalna Droga Krzyżowa – Nowa Dęba.

W najbliższy piątek 8 kwietnia  wyruszy kolejny raz Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej Parafii. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 a następnie wyruszy w trasę liczącą 41 km. i będzie to ta sama trasa co w tamtym roku. Trasa – opis i ślad trasy do pobrania TUTAJ: trasa EDK. W razie pytań, prosimy o kontakt z organizatorem Wojciechem Serafinem z Grupy Pielgrzymkowej bł. Wincentego. Zachęcamy do udziału.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji.

9. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

10. Panie z Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne, nabywając je pomagamy osobom biednym.

11. We czwartek 07 Kwietnia o godz. 18.00 na zebraniu osiedlowym będzie głosowany wniosek o nadanie nowej ulicy – łącznika do ul. Zarzecze im. Ks. Mieczysława Wolanina w dowód wdzięczności za wybudowanie kościoła, wspieranie budowy szkoły, za poświęcony czas dla lokalnej społeczności, za zasługi w szczególności dla Osiedla Dęba.

12. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Kaproń Maria, Wojnas Krystyna, Wilk Agnieszka i Piotr Paleńko. Módlmy się w ich intencji :

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.