NOWODĘBSKA POMOC OFIAROM WOJNY !

Społeczność Miasta i Gminy Nowa Dęba od chwili rozpoczęcia konfliktu zbrojnego aktywnie pomaga Ukrainie włączając się w różne akcje pomocowe. Jak wiemy od wielu lat nowodębianie pomagali Polakom na Kresach. Szczególnie teraz o taką pomoc zwrócił się do nas Przyjaciel Nowej Dęby Ks. Michał Bajcar, który pozostał w Ukrainie wraz z grupą Polaków oraz Ukraińców.
Potrzeby są ogromne, stąd zwracamy się z serdeczną prośbą do mieszkańców w tym naszych Parafian o przekazanie darów, które w najbliższym czasie trafią na Ukrainę do konkretnej parafii. Pełna lista potrzeb zamieszczona jest poniżej.
Dary z przeznaczeniem dla tej parafii będziemy zbierać do najbliższego czwartku włącznie tj. do 17.03. Można je składać w świątyni, dlatego prosimy w miarę możliwości aby przynosić je w pudełkach. Również można przekazywać je w sklepach do specjalnie przygotowanych koszyków oraz do punktów wyznaczonych przez Urząd Miasta, których pełna lista znajduje się tutaj kliknij PUNKTY ODBIORU
W piątek trafią one do punktu zbiorczego z którego zostaną przetransportowane do parafii Ks. Bajcara na Ukrainę.
Informacje na temat potrzeb można uzyskać od koordynatora zbiórki w imieniu naszej parafii pod nr tel. 539434615 (lub u przedstawicieli Chorągwi MBKP Rycerzy Św. Jana Pawła II w Nowej Dębie ), w punktach zbiórek wyznaczonych przez Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie lub od wolontariuszy, którzy w najbliższych dniach będą zbierać dary w sklepach.
Osoby, które w inny sposób niekoniecznie materialny chcą włączyć się w pomoc również proszone są o kontakt na podany numer telefonu.
Lista potrzeb:
1) produkty żywnościowe o wydłużonym terminie ważności:
– kasza;
– makaron;
– mąka;
– olej;
– konserwy;
– cukier;
– mleko;
– pieczywo (pakowane);
2) środki czystości o wydłużonym terminie ważności:
– proszek do prania;
– mydło;
– szampon;
– krem;
3) dziecięce artykuły żywnościowe o wydłużonym terminie ważności:
– kaszka;
– zupy w słoiczkach;
– płatki (owsiane, kukurydziane itp.);
– mleko;
– czekolada (słodycze);