I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy:

  • w niedziele na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00.
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.
  • w najbliższą sobotę o godz. 19:00 odbędzie się w naszej świątyni Msza Św. w języku angielskim. 

We czwartek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa w intencji pokoju.

Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie.

W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na pomoc misjonarzom.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 34 z III i IV klatki a  w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 36  z I i II klatki.

3. Trwają w naszej wspólnocie katechezy neokatechumenalne prowadzone przez katechistów wraz z księdzem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego kościoła o godz. 18.45 we wtorek i piątek. 

4. We wtorek spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania – klasy ósme – grupa II o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii.

5. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

6. Dziś o godzinie 18.00 na plebanii rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

7. W związku z wojną na Ukrainie zachęcamy wiernych do wytrwałej modlitwy o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. Módlmy się w domach całymi rodzinami a także w kościele, szczególnie w Kaplicy Adoracji, gdzie jest obecny Bóg Wszechmogący. Do czasu zakończenia działań wojennych będziemy w naszym kościele adorować Pana Jezusa przez całą noc z soboty na niedzielę od 19.00 do 7.00 rano. Jeśli będzie mało chętnych adoracja będzie kontynuowana w Kaplicy. W godzinach od 21.00 do 23.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 15.00 kontynuowana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii i jako pomoc dla Ukraińców.

9. Od 4 marca w kinach można obejrzeć film „ Cud Guadalupe”. To pierwsza fabularna opowieść o objawieniach Matki Bożej w Guadalupe.

10. Od najbliższej niedzieli 16.03. rozpoczną się w naszej wspólnocie Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Program jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej kliknij PROGRAM REKOLEKCJI.

Uwaga: w związku z rekolekcjami Msze Św. z godz. 7:00 zostaną przeniesione na godz. 8:00.

Bóg pragnie nas obdarzyć łaskami, nie zlekceważmy tego zaproszenia Boga.

11. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Sandomierskiej zaprasza wszystkie Panie na comiesięczne Msze święte w ich intencji oraz Konferencje, których tematyka będzie dotyczyć spraw związanych z życiem kobiet i ich powołaniem. Konferencje te będą głosić specjaliści z różnych dziedzin: teologii, Biblii, psychologii, medycyny, duszpasterstwa rodzin, itp.

Miejsce: Kościół pw. św. Józefa w Sandomierzu

Czas: II wtorek każdego miesiąca

Godz. 19:00 – Msza święta, a po niej konferencja. 

Wszelkie informacje można znaleźć na profilu Facebooka: Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Sandomierskiej