VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00. Taca przeznaczona będzie na Caritas. Wielki Post to czas zatrzymania się i zastanowienia na jakiej drodze jestem, kim jest dla mnie Bóg, jakie mam z Nim relacje.  W tym roku w związku z wojną na Ukrainie postawmy sobie pytanie czy jestem pojednany z Bogiem i drugim człowiekiem, bo nie wiemy, co może się wydarzyć. Bracie, siostro potraktuj głębiej niż zwykle spowiedź, przygotuj się do niej przez rekolekcje i osobistą modlitwę. Temu wszystkiemu będzie sprzyjać liturgia tego czasu. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z tego co proponuje nam Kościół.
  • w piątek święto św. Kazimierza.
  • w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00 w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30, dlatego Msza św. będzie rozpoczynana  z małym opóźnieniem., 

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

W Środę popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post  ścisły czyli można spożyć 3 posiłki, jeden do syta, 2 nie do syta. Wielki Post jest czasem pokutnym, dlatego nie można tańczyć, głośno słuchać muzyki. Każdy powinien zaplanować jakieś postanowienie np. nie pić alkoholu, nie palić papierosów, ograniczyć telewizję, internet, komórkę i inne. W dniach od 13 marca  do 16 marca odbędą  się Rekolekcje Wielkopostne.

Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.

W środę Popielcową i w najbliższą niedzielę prosimy złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony jako pomoc dla Ukrainy. Jest to zbiórka w całe Polsce.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 34 z I i II klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 34  z III i IV klatki.

3. Dziękujemy Róży św. Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

4. Trwają w naszej wspólnocie katechezy neokatechumenalne prowadzone przez katechistów wraz z księdzem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego kościoła o godz. 18.45 we wtorek i piątek. 

5. We wtorek spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania – klasy ósme – grupa I o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii.

6. Za tydzień w niedzielę rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie o godz. 18.00 w salce na plebanii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – zawsze dostępna na stoliku za ławkami.

8. W związku z sytuacją na Ukrainie zachęcamy wiernych do wytrwałej modlitwy o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. Po ludzku wydaje się sytuacja bez wyjścia, ale Bóg ma plan najlepszy dla całego świata – módlmy się, aby wola Boża się wypełniła. Módlmy się w domach całymi rodzinami a także w kościele szczególnie w Kaplicy Adoracji, gdzie jest obecny Bóg Wszechmogący.

9. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać  w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.