VII Niedziela Zwykła 20.02.2022

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek święto Katedry św. Piotra,
  • w środę św. Polikarpa – przed Mszą św. o godz. 17.20 spotkanie modlitewne Wspólnoty św. o. Pio.

2. Witamy w naszej wspólnocie Siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia z Kurozwęk wraz z młodzieżą, którzy dadzą świadectwo o „Cudownym Medaliku”. Po Mszach świętych będzie można zaopatrzyć się w ten medalik dla siebie lub dla innych.

Dziś zbiórka do skarbony na Fundusz dla chorych kapłanów z naszej diecezji.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z III i IV klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 34  z I i II klatki.

4. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Marii Teresy Ledóchowskiej.

5. Trwają w naszej wspólnocie katechezy neokatechumenalne prowadzone przez katechistów wraz z księdzem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego kościoła o godz. 18.45 we wtorek i piątek.                

6. Od I niedzieli Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie o godz. 18.00 w salce na plebanii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – zawsze dostępna na stoliku za ławkami.

8. W wielu miejscach Polski jest organizowana całonocna adoracja z 26 na 27 lutego w intencji o pokój na świecie, na Ukrainie i w Polsce, o pokój w naszych sercach, o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. My jako wspólnota parafialna pragniemy się włączyć w tę piękną inicjatywę i zapraszamy wszystkie wspólnoty i innych, którym te sprawy leżą na sercu do wspólnej modlitwy od godziny 19.00 w sobotę  do 7. 00 rano w niedzielę. Jeśli nie będzie wystarczająco chętnych Adoracja będzie kontynuowana w Kaplicy Adoracji.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Sławomir Błachowicz i Jan Kostrzycki. Módlmy się w ich intencji:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.