V Niedziela Zwykła 06.02.2022

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we czwartek św. Scholastyki,
  • w piątek Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy w sposób szczególny modlić się za chorych i cierpiących z naszej wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Diecezjalne obchody Dnia Chorego pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza odbędą się w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej „U Aniołów” w Jeżowem. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00.

Zachęcamy wszystkie osoby chore, pracowników służby zdrowia, opiekunów i wolontariuszy do uczestnictwa we Mszy Świętej poprzez transmisje na Diecezjalnej Stronie http://www.diecezjasandomierska.pl/                                         

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z III i IV klatki a  w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 32  z I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

4. W tym tygodniu rozpoczną się w naszej wspólnocie katechezy neokatechumenalne prowadzone przez katechistów wraz z księdzem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego kościoła o godz. 18.45 we wtorek  i piątek.                

5. We wtorek spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania – klasy ósme – grupa III i IV o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – zawsze dostępna na stoliku za ławkami.

7. Caritas Diecezji Sandomierskiej jako Organizacja Pożytku Publicznego zwraca się do ludzi dobrej woli i wrażliwego serca o przekazanie 1% należnego podatku na rzecz naszej Organizacji. Pozyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na pomoc w leczeniu, rehabilitację i edukację dzieci niepełnosprawnych. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach na stoliku.