IV Niedziela Zwykła 30.01.2022

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w środę święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Gdyby ktoś nie miał gromnicy można nabyć w zakrystii. Na Mszy św. o godz. 18.0 poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas trzecich.

Taca w tym dniu przeznaczona będzie na wspólnotę sióstr Klarysek w Sandomierzu.  

Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych szczególnie z naszej parafii i diecezji.

Z racji Ofiarowania Pańskiego – dziś – Dzień Rodzicielskiego Aktu Poświęcenia swojego Dziecka Panu Bogu.                                                   

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z I i II klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 30  z III i IV klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

4. W lutym rozpoczną się kolejny raz w naszej wspólnocie katechezy neokatechumenalne prowadzone przez katechistów wraz z księdzem.  W najbliższą niedzielę na Mszach świętych będzie podane więcej szczegółów.

5. We wtorek spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania – klasy ósme – grupa I o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 wieczór uwielbienia dla młodzieży od klasy VI do VIII.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • w I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o pokój na Ukrainie i na świecie.
  • w I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
  • w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i naszych osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem  zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Antoni Kościelny i Jan Żmuda, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Módlmy się w ich intencji:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.