Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01.2022

1. Dzisiaj zakończenie okresu Bożego Narodzenia, rozpoczyna się okres zwykły i będzie trwał do środy popielcowej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z III i IV klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 28  z  I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej.

4. Opto-Bus zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 20 stycznia we czwartek od 16.30 do 18.00 na parkingu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Należy się wcześniej zapisać. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Zapraszamy dziś o godz. 18.00 do salki na plebanii na film pt. „ Księga Rodzaju”.

6. Spotkanie kolędowe w kościele w tym tygodniu :

  • Poniedziałek 10.01. – Kościuszki 1,1a
  • Wtorek 11.01. – Kościuszki 106,108,110
  • Środa 12.01. – Ks. Łagockiego, Stalowska, Radosna
  • Czwartek 13.01. – Wczasowa, Spacerowa, Dębowa, Ogrodowa
  • Piątek 14.01. – Zarzecze, Nadole, Kolejowa
  • Sobota 15.01. – Kilińskiego, Mała, Willowa

Zachęcamy do udziału w spotkaniach kolędowych całych rodzin z poszczególnych ulic.

Więcej o terminach spotkań kolędowych w linku

7. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i kalendarze parafialne, można zabrać więcej jeśli pragniemy komuś ofiarować. 

8. We wtorek spotkania w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania o godz. 17.00 klasy szóste i siódme, następnie uczestniczenie we Mszy św. i klasy ósme – grupa II o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii.

9. W niedzielę 16 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną. Do Rady może należeć każdy Parafianin, który pragnie wziąć odpowiedzialność za sprawy duchowe i materialne w naszej wspólnocie. Zapraszamy serdecznie.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Kazimierz Kolbus – którego pogrzeb odbędzie się w Zamościu w kaplicy cmentarnej we wtorek o godz. 12.00, Mieczysław Machulak, Stanisława Maszewska,  Marian Tomczyk i Teresa Bugno, której pogrzeb się odbędzie we czwartek o godz. 13.00. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.