II Niedziela po Bożym Narodzeniu 02.01.2022

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Osoby z grupy o. Pio po Mszach świętych będą rozprowadzały poświęcone kadzidełko i kredę. Ofiary złożone będą przeznaczone dla ubogich.

Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli przed Dom Kultury tam będzie krótka modlitwa po której udajemy się do naszych domów. Po drodze będziemy śpiewać kolędy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z II klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z III i IV klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej. Dziś o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. We wtorek spotkanie pierwszej grupy uczniów klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. Wizyta Duszpasterska w tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią będzie odbywała się w kościele. W poszczególne dni tygodnia zapraszamy Parafian z wyznaczonych ulic i bloków według porządku, który jest zamieszczony na stronie parafialnej i w gablocie. Prosimy jeśli jest taka możliwość o przychodzenie całymi rodzinami z dziećmi  i młodzieżą. Jeśli ktoś nie może być w wyznaczonym terminie zapraszamy na inny dzień.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

Chorych w domach odwiedzimy w sobotę od godziny 9.00. Prosimy zgłaszać nowych chorych, którzy nie byli na święta u spowiedzi.

7. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu zgodnie z terminarzem wizyty kliknij TERMINARZ.

8. Na stoliku do nabycia prasa noworoczna i kalendarze parafialne, prosimy o zabieranie jednego kalendarza na rodzinę, a jeśli zostanie to za tydzień będzie można więcej.

9. Sprawozdanie roczne dotyczące spraw duszpasterskich i materialnych znajduje się na stronie parafialnej i w gablocie.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Anna Tomczyk i Barbara Wilk. Módlmy się w ich intencji :

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.