IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w piątek przeżywamy kolejną wigilię Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień w każdym roku, kiedy w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołu, aby spożyć uroczystą wieczerzę, wcześniej modląc się i składając sobie życzenia. Zachowajmy trzeźwość w tym dniu.
  • W sobotę – Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka o godz. 24.00 – taca przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
  • W niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy w parafii przeżywać dzień modlitw za małżeństwa i rodziny, na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie do świątyni obydwojga małżonków.

2. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe.
W poniedziałek i we wtorek
Msze św. z nauką dla wszystkich o godz. 7.00 i 18.00.
Spotkanie dla młodzieży
dziś po Mszy św. o godz. 17.00 a dla rodziców w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Słowo Boże głosi Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu Ks. dr Roman Janiec.
Od środy do piątku Roraty o godz. 6.30 dla dorosłych a dla dzieci w środę i czwartek o godz. 18.00.
Spowiedź adwentowa odbędzie się w środę 22 XII w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.
We czwartek od godziny 9.00 odwiedzimy chorych w domach, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii tych osób.
We czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zostanie przyniesione Światło Betlejemskie przez Harcerzy z Miasta i Gminy Nowa Dęba. Będzie można zabrać sobie do domu wtedy lub w wigilię będzie dostępne w Kaplicy Adoracji.

3. Jutro o godz. 17.30 SOK zaprasza na spektakl „ Gość Oczekiwany” w wykonaniu Teatru „ Pora na Seniora”.

4. Przy chrzcielnicy znajdują się poświęcone opłatki, które zanieśmy do naszych domów, aby w wigilię połamać się i złożyć sobie życzenia. Panie z Parafialnego Caritas po każdej Mszy św. rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena w tym roku wynosi 10 zł.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 81 do końca a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z I klatki.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. W „Gościu Niedzielnym” jest płyta z kolędami w wykonaniu sióstr zakonnych. W ciągu całego roku 2022 jest możliwość skompletować całą kolekcję Starego i Nowego Testamentu na płytach CD. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Dziękujemy Róży św. Wojciecha za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Królowej Polski.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję “PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Prezenty zostaną przekazane do Domu Dziecka w Stalowej Woli i w Krasnystawie. Sprzęt domowego użytku trafi do Domu Samotnej Matki w naszej diecezji. Dziękujemy Parafianom za ofiarność. Obydwie akcje koordynowali Rycerze św. Jana Pawła II.

9. W związku z trwającą nadal pandemią wizyta Duszpasterska w tym roku będzie przebiegała tak jak w ubiegłym, czyli poszczególni wierni z bloków czy z ulic zostaną zaproszeni na wspólną modlitwę na Mszy św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo Eucharystyczne zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Szczegóły będą podane za tydzień.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Andrzej Smagacz. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.