II Niedziela Adwentu 05.12.2021

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek św. Ambrożego,
  • w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze święte o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. W tym dniu nie ma rorat.
  • Każdego roku od godz. 12.00 do 13.00 jest praktykowana w wielu kościołach Godzina łaski, która została zapowiedziana przez Maryję w prywatnych objawieniach. Matka Boża obiecuje szczególne łaski tym, którzy tę godzinę spędzą na Adoracji lub jeśli nie mogą na modlitwie w domu. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 do wspólnej godzinnej adoracji. Osoby, które będą się zawierzać w tym dniu Matce Bożej lub św. Józefowi, mogą to zrobić po Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 11.00 lub 18.00.
  • Dziś – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do skarbony z napisem – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. W minionym tygodniu zostało zmodernizowane nagłośnienie w kościele i na zewnątrz. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę, indywidualnie i na konto, również za ofiary wprost na organy, prace dobiegają końca.

3. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz.6.30 dla dorosłych i o 18.00 dla dzieci i młodzieży- zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. Przy chrzcielnicy znajdują się poświęcone opłatki, które zanieśmy do naszych domów, aby w wigilię połamać się i złożyć sobie życzenia. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za pomoc materialną dla naszej wspólnoty. Panie z Parafialnego Caritas po każdej Mszy św. rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena w tym roku wynosi 10 zł. Młodzież ze scholi rozprowadza przed kościołem stroiki świąteczne.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 1 do 37 a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 41 do 79.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

7. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Stanisława.

8. W tym roku w okresie adwentu nasza parafia włączyła się w akcję “PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Już w wkrótce w naszej świątyni zostanie umieszczona choinka na której zawisną dedykowane bombki zawierające podstawowe informacje związane z formą pomocy. “Paczuszka dla maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Więcej informacji na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/11/30/paczuszka-dla-maluszka/.