PACZUSZKA DLA MALUSZKA

W tym roku w okresie adwentu nasza parafia włączyła się w akcję “PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Już w wkrótce w naszej świątyni zostanie umieszczona choinka na której zawisną dedykowane bombki zawierające podstawowe informacje związane z formą pomocy. 

“Paczuszka dla maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

W INICJATYWĘ MOŻNA WŁĄCZYĆ SIĘ POPRZEZ:

  1. przygotowanie paczki: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając ją pod choinką, która bierze udział w akcji. W Twoim imieniu ofiarujemy ją potrzebującym dzieciom.
  2. przesyłając na konto Fundacji darowiznę, która pozwoli sporządzić nam paczuszkę dla jednego maluszka.

W imieniu naszej wspólnoty parafialnej akcję koordynują Rycerze Św. Jana Pawła II.

Więcej o akcji możemy znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Fundacji link https://paczuszkadlamaluszka.pl/ 

ZACHĘCAMY NAWET SYMBOLICZNIE DO CZYNNEGO UDZIAŁU W AKCJI !