I Niedziela Adwentu 28.12.2021

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek św. Andrzeja Apostoła
  • w piątek św. Franciszka Ksawerego.
  • W przyszłą niedzielę – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do skarbony z napisem – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. W czwartą niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe i będą trwały do wtorku.

3. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz. 6.30 dla dorosłych i o 18.00 dla dzieci i młodzieży – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci prosimy, by przychodziły z lampionami. Zapalamy je na początku, następnie idziemy w procesji do ołtarza i trzymamy zapalone do śpiewu Chwała na wysokości Bogu.

W czasie rorat dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi postanowieniami adwentowymi i składają je na tacę, która będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Na końcu Mszy św. spośród nich będzie losowana figurka Matki Bożej, którą będzie można zabrać do domu na jeden dzień. Dzieci otrzymają również plansze na których będą przyklejały kolejne obrazki z poszczególnych dni adwentu. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom, aby przybyły do kościoła.

4. Od jutra poświęcone opłatki będziemy mogli zanieść do naszych domów. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za pomoc materialną dla naszej wspólnoty. Panie z Parafialnego Caritas od następnej niedzieli będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena w tym roku wynosi 10 zł.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od strony kościoła od od numeru 28 do końca i ul. Stalowskiej a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 1 do 37.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Informujemy, że cena wzrosła do 8 zł za egzemplarz.

7. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W
I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i naszych osobistych. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, których odwiedzamy raz w miesiącu i tych, którzy pragną przystąpić przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. 7 grudnia we wtorek w godzinach od 9 do 17.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej odbędą się badania mammograficzne dla kobiet od 50 do 69 lat bezpłatnie. Szczegóły w gablocie.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Kazimiera Stępień, Szczepan Tłuścik i Bogdan Tomczyk. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.