Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 • jutro św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i organistów, będziemy modlić się za Pana Wojciecha wypraszając potrzebne łaski,
 • w środę św. Męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.
 • W sobotę wypada dzień poświęcony Cudownemu Medalikowi. Wielu już posiada ten medalik i modli się do Matki Bożej. Maryja obiecuje szczególne łaski tym, którzy będą godnie nosić Go przy sobie i codziennie odmówią modlitwę, która jest na Nim umieszczona – o Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta…
 • W przyszłą niedzielę – początek roku liturgicznego – I niedziela adwentu.
 • Zapraszamy w dni powszednie na roraty, które będą o godz. 6.30 dla dorosłych. Dla dzieci i młodzieży roraty będą o godz. 18.00. W czasie rorat z pośród serduszek na których będą wypisane postanowienia adwentowe, będzie losowana figurka Matki Bożej, którą będzie można zabrać do domu na jeden dzień.
 • Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na
  ogrzewanie kościoła.
 • Dziś w naszej diecezji rozpoczyna się XXVII Tydzień Biblijny pod hasłem – ”Zgromadzeni na Eucharystii- wokół prawdziwego Chleba z nieba”. Starajmy się
  ten tydzień docenić i zainteresować się bardziej Pismem Świętym – czytając i rozważając Słowo Boga w naszych domach.
  Od I niedzieli Adwentu na Mszy św. o godz. 10.30 Słowo Boże będzie w sposób szczególny skierowane dla dzieci.
 • Dziś zbiórka do skarbony ofiar jako pomoc dla migrantów z granicy polsko – białoruskiej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od strony kościoła od nr 2 do 26 a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Ks.
Łagockiego od numeru 28 do końca i ul. Stalowskiej.

3. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

4. Msza święta za zmarłych, których wypisaliśmy w wypominkach w tym tygodniu będzie odprawiona w środę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 10.30.
Zachęcamy wiernych do spełnienia warunków i zyskiwania odpustów zupełnych, które możemy ofiarować za zmarłych w miesiącu listopadzie.

5. Od 22 listopada czyli od jutra do 30 listopada rozpoczyna się Wielka Nowenna za naszą Ojczyznę. Zaproszeni jesteśmy wszyscy , aby przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, który jest Patronem Polski błagać Boga o ratunek dla naszej Ojczyzny. W sposób szczególny będziemy prosić Boga o Ducha
Prawdy, abyśmy nie byli oszukiwani i wprowadzani w błąd w różnych dziedzinach życia społecznego. Nowenna polega na odmówieniu przez 9 dni Litanii
do św. Andrzeja Boboli zakończonej Pod Twoją Obronę. Zakończenie uroczyste tej Nowenny odbędzie się 30 listopada w Strachocinie zawierzeniem naszej Ojczyzny
św. Andrzejowi Boboli – początek o godz. 15.00.

6. W najbliższy piątek spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W niedzielę wieczór uwielbienia dla młodzieży od klasy szóstej do ósmej po Mszy św. o godz. 17.00.

7. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do salki na plebani na film o św. Pawle Apostole.

8. Możemy zauważyć jak z wielkim zaangażowaniem Nasza Schola pomaga nam jeszcze piękniej przeżywać Mszę Świętą. Pilnie i systematycznie przychodzą na próby i uczą się pieśni, aby Wychwalać śpiewem Pana Boga. Oprócz talentu wokalnego i muzycznego, chcą się z Nami podzielić swoimi talentami artystycznymi i swoją pomysłowością. Wykonały własnoręcznie piękne Kartki i stroiki Bożonarodzeniowe. Pragną się z nami podzielić tymi dziełami dlatego od Następnej Niedzieli (I
Niedziela Adwentu) przez kolejne Niedziele po każdej Mszy Świętej przed Kościołem te arcydzieła będą dla nas dostępne. Każda ofiara będzie przeznaczona dla scholi, aby jeszcze piękniej wyglądała i na rozwój Naszej Scholi.
Za Wasze dobre serce i hojność po stokroć Dziękujemy Bóg Zapłać. Chcieliśmy poinformować ze 27 listopada wyjeżdżają na finał konkursu Pieśni Patriotyczno – Religijnej do Sandomierza reprezentować Naszą Parafię. Pragniemy podziękować Rodzicom Tych Dziewczynek i Zapraszamy do Naszej Scholi.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Piotr Bajda i Jan Białek. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość
wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.