XXX Niedziela zwykła 24.10.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro w naszej diecezji św. Jana Pawła II,
  • we czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św. i procesja na cmentarzu jeśli warunki na to pozwolą będzie o godz. 12.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kolejowej – numery nieparzyste i Ogrodowej a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kolejowej – numery parzyste.

3. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniu 27 listopada w sobotę. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziś o godz. 18.00 w salce na plebani będzie możliwość obejrzenia filmu „ Ślady stóp”. Film wciągający widzów w fizyczną i duchową przygodę. W tym filmie widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia. Zapraszamy serdecznie.

6. 13 listopada od godz. 9:00 w naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi pod hasłem “Przelej Krew dla Niepodległej” organizowana przez Rycerzy Św. Jana Pawła II. Osoby chętne do oddania krwi już od dziś mogą zgłaszać swój akces w zakrystii na nr tel. 539 434 615. W tym dniu przyjedzie do nas Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa. Więcej informacji na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/10/11/przelej-krew-dla-niepodleglej/ .

7. W ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania obowiązuje następujący harmonogram.
Okres przygotowań trwa 3 lata a
więc od klasy szóstej. Każdy ostatni piątek miesiąca spotkanie dla rodziców po Mszy św. o godz.18.00 połączone z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w tym roku szkolnym – zapraszamy w najbliższy piątek. W każdy wtorek a więc raz w tygodniu spotkania z uczniami klas ósmych połączone ze Mszą św. o godz. 18.00.
W drugi wtorek miesiąca spotkanie dla uczniów klas szóstych i siódmych o godz. 17.00 połączone ze Mszą św. W ostatnią niedzielę miesiąca począwszy od października po Mszy św. o godz. 17.00 wieczory uwielbienia dla wszystkich kandydatów od klasy szóstej do ósmej.

8. Już za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać z koszyka przy chrzcielnicy. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały miesiąc listopad po Mszach Świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce z wyprzedzeniem jednego tygodnia. Kartki wypominkowe składamy do skarbony, która znajduje się koło chrzcielnicy.