XXIX Niedziela zwykła 17.10.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto św. Łukasza,
  • w środę św. Jana Kantego,
  • w piątek święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego i taca przeznaczona będzie na Misje.
  • W piątek wspominamy w liturgii kościoła św. Jana Pawła II, z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość obejrzenia filmu pt. „Jan Paweł II – Nie lękajcie się”. Czas projekcji 83 min. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie młode pokolenie, aby poznać tę wielką postać naszej Ojczyzny.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kilińskiego – numery parzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kolejowej – numery nieparzyste i Ogrodowej.

3. Codziennie o godz. 17.30,w niedziele o godz. 16.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez poszczególne wspólnoty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Przypominamy o projekcji filmów o bł. Kard. Wyszyńskim i najnowszy o Fatimie w naszym kinie od 22 do 27 października.

6. 13 listopada od godz. 9:00 w naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi pod hasłem “Przelej Krew dla Niepodległej” organizowana przez Rycerzy Św. Jana Pawła II. Osoby chętne do oddania krwi już od dziś mogą zgłaszać swój akces w zakrystii na nr tel. 539 434 615. W tym dniu przyjedzie do nas Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa. Więcej informacji na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/10/11/przelej-krew-dla-niepodleglej/ .

7. W niedziele o godz. 17.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie prowadzone są katechezy przedmałżeńskie dla tych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać z koszyka przy chrzcielnicy. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały miesiąc listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce z wyprzedzeniem jednego tygodnia. Kartki wypominkowe składamy do skarbony, która znajduje się koło chrzcielnicy.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Zofia Ogiba. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.