Turniej FIFA o puchar Św. Jana Pawła II

W sobotę 9 października w przeddzień Dnia Papieskiego z inicjatywy Ks. Pawła Dobrowolskiego oraz Rycerzy Św. Jana Pawła II odbył się turniej z piłce nożnej FIFA 21 o puchar Św. Jana Pawła II dla dzieci i młodzieży skupionej we wspólnotach parafialnych działających przy naszej parafii, ale również dla chętnych z terenu parafii. Świetna atmosfera i zabawa od samego początku, duże emocje i doping przybyłych na turniej kibiców, dziewczyn ze scholi poniosła nie tylko samych uczestników, ale również Księdza Proboszcza, który postanowił na koniec spróbować swoich sił rozgrywając mecz towarzyski. 

Zawody poprzedziła krótka modlitwa poprowadzona przez Ks. Pawła i wspomnienie Naszego Wielkiego Rodaka Św. Jana Pawła II. Po modlitwie zawodnicy przystąpili do losowania przeciwników, po czym rozpoczęły się zmagania na konsoli PS4. Niektóre mecze okazały się tak zacięte, iż do wyłonienia zwycięzcy niezbędne były rzuty karne. W ćwierćfinale turnieju po pokonaniu swoich przeciwników zameldowali się: Mikołaj Janczyk, Krystian Róg, Jakub Róg, Kamil Wilk, Mikołaj Buś, Paweł Kaczmarczyk, Miłosz Szyszka oraz nieoczekiwanie Ks. Paweł, który również brał udział w zmaganiach. Praktycznie do samego końca trwała zacięta walka pomiędzy Damianem Koniecznym i Miłoszem Szyszką o możliwość dalszej gry w turnieju, jednak doświadczenie starszego zawodnika ostatecznie okazało się decydujące. Warto podkreślić, że Damian był najmłodszym zawodnikiem turnieju mimo tego bardzo dobrze radził sobie w walce z bardziej doświadczonymi kolegami. 

O ile w ćwierćfinale wyniki spotkań wyraźnie wyłaniały zwycięzców i do dalszego etapu awansowali zdecydowanie lepsi zawodnicy o tyle półfinały okazały się bardzo zacięte. W półfinale mierzyli się Krystian Róg z Jakubem oraz Mikołaj Buś z Ks. Pawłem.  Jak komentowali uczestnicy “Ks Paweł robił co mógł”, ale uległ dobrze dysponowanemu tego dnia Mikołajowi (2:1) i ostatecznie pozostała mu gra w “małym finale” o III miejsce z Jakubem Róg, niestety również przegrywając ten pojedynek. 

W finale zawodów spotkali się Krystian Róg, który wcześniej pokonał swojego brata Jakuba oraz Mikołaj Buś. Wydawało się, iż finał zawodów będzie zacięty a do wyłonienia pierwszego mistrza FIFA w naszej parafii potrzebne będą rzuty karne, jednak już po kilku minutach okazało się, że Mikołaj chce pokazać swoją dobrą dyspozycję w turnieju i ostatecznie wyraźnie pokonał Krystiana stosunkiem 8:0, tym samym zostając pierwszym Mistrzem Parafii w FIFA 21 na PS4

Po zakończeniu rozgrywek Ks. Paweł wręczył pamiątkowe medale, statuetki oraz skromne nagrody przygotowane na tę okazję przez Rycerzy Św. Jana Pawła II. Tak jak i start turnieju poprzedzony był krótką modlitwą tak też i jego koniec zakończyła modlitwa dziękczynna za wspólnie spędzony czas i świetną atmosferę.

Należy dodać, że emocje podczas turnieju był tak duże, że Ksiądz Proboszcz postanowił na koniec sam spróbować swoich sił rozgrywając mecz towarzyski z Franciszkiem.              

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju: