XXVII Niedziela zwykła 03.10.2021r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro (poniedziałek) św. Franciszka,
  • we wtorek św. Faustyny,
  • we czwartek NMP Różańcowej – w tym dniu odbędzie się poświęcenie im wręczenie różańców dla uczniów klasy trzeciej,
  • w sobotę bł. Wincentego Kadłubka – Patrona Diecezji.

Za tydzień zbiórka do skarbony na fundusz stypendialny z okazji Dnia Papieskiego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Robotniczej, Cichej i Krótkiej a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Bocznej i Kilińskiego – numery nieparzyste.

3. Codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez poszczególne wspólnoty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 18.00 w salce na plebani będzie możliwość obejrzenia filmu religijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych. Czas projekcji ok 2 godzin.

6. Dziś gościmy w naszej wspólnocie brata Zygmunta Romanowskiego świeckiego misjonarza Miłosierdzia Bożego, który daje świadectwo uzdrowienia z 3-letniego paraliżu ciała, wykona pieśni, które śpiewał przy Ojcu św. Janie Pawle II. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na 40 min. koncert dziękczynienia. Pamiątką spotkania może być nabycie autorskiej płyty CD “Dawać Radość” lub książki p.t. “Ku Bogu i Człowiekowi”. Opiekunem duchowym brata jest Ks. Krzysztof Stroński.

7. W każdy II poniedziałek miesiąca na plebani będą miały miejsce prowadzone przez Wspólnotę AA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież ze wspólnot parafialnych oraz naszej parafii do udziału w Turnieju FIFA o puchar Św. Jana Pawła II, który organizowany jest przez Ks. Pawła i Rycerzy Św. Jana Pawła II. Turniej odbędzie się w dniu 9 października od godz. 10:00 w salce katechetycznej pod plebanią. Chętni do udziału w turnieju proszeni są o zapisywanie się do dn. 8 października w zakrystii lub za pośrednictwem formularza, który zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i medale. 

9.  13 listopada od godz. 9:00 w naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi pod hasłem “Przelej Krew dla Niepodległej” organizowana przez Rycerzy Św. Jana Pawła II. Osoby chętne do oddania krwi już od dziś mogą zgłaszać swój akces w zakrystii lub za pośrednictwem formularza, który jest zamieszczony na stronie internetowej. W tym dniu przyjedzie do nas Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa.  

10. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

11. Dziś o godz. 17.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie rozpocznie się katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa.