XXVI Niedziela zwykła 26.09.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Wincentego a Paulo,
  • we wtorek św. Wacława,
  • w środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • we czwartek św. Hieronima,
  • w piątek św. Teresy od Dzieciątka,
  • w sobotę św. Aniołów Stróżów.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Słonecznej- numery parzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Robotniczej, Cichej i Krótkiej.

3. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. s. Faustyny do czwartku a od piątku zapraszamy poszczególne wspólnoty działające w naszej parafii.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Zapraszamy do udziału siostry i braci w Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Gorzyc 2 X 2021r – początek o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii. Godzina wyjazdu będzie ogłoszona w piątek.

6. Od 22 do 27 października w naszym kinie w Nowej Dębie będzie możliwość obejrzenia filmu „Wyszyński Zemsta czy przebaczenie” i filmu fabularnego „Fatima”. Warto się wybrać na te filmy. Szczegóły na plakacie w gablocie i przy kinie.

7. W poniedziałki o godz. 19.00 w salce na plebani odbywają się otwarte mittingi prowadzone przez Wspólnotę AA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież ze wspólnot parafialnych oraz z naszej parafii do udziału w Turnieju FIFA 21 o puchar Św. Jana Pawła II, który organizowany jest przez Ks. Pawła i Rycerzy Św. Jana Pawła II. Turniej odbędzie się w dniu 9 października od godz. 10:00 w salce katechetycznej pod plebanią. Chętni do udziału w turnieju proszeni są o zapisywanie się do dn. 8 października w zakrystii lub za pośrednictwem formularza. Dla uczestników przewidziane są nagrody. Więcej informacji będzie dostępne w wydarzeniu na Facebook lub na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/09/25/turniej-fifa-21-o-puchar-sw-jana-pawla-ii/.

9. 13 listopada od godz. 9:00 w naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi pod hasłem “Przelej Krew dla Niepodległej” organizowana przez Rycerzy Św. Jana Pawła II. Osoby chętne do oddania krwi już od dziś mogą zgłaszać swój akces w zakrystii lub za pośrednictwem formularza, który jest zamieszczony na stronie internetowej. W tym dniu przyjedzie do nas Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa.

10. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Jednorazowo odwiedziny chorych w rejonach, które odwiedzają Ks Proboszcz i Ks Robert będą w piątek od godz. 9.00.
W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy kolejny raz z naszej świątyni pielgrzymka mężczyzn z różańcem w ręku do Kościoła Podwyższenia i z powrotem. Będziemy modlić o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie i w bieżących intencjach. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z rejonu Ks. Pawła, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

11. W dniu 28 września obchodzimy kolejną rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki. Z tej racji od wielu już lat jest organizowana ogólnoświatowa modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu wszystkich chętnych o godz. 15.00 przed Dom Kultury w Nowej Dębie.

12. W przyszłą niedzielę w Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie rozpocznie się katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa.