XXV Niedziela zwykła 19.09.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. świętych Męczenników Andrzeja i Towarzyszy,
  • we wtorek święto św. Mateusza Apostoła,
  • we czwartek św. o. Pio.
  • Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na remont katedry w Sandomierzu. 

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Słonecznej nieparzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Słonecznej – numery parzyste.

3. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Zapraszamy do udziału siostry i braci w Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Gorzyc 2 X 2021r – początek o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

6. Od 17 września w kinach będzie możliwość obejrzenia filmu „Wyszyński Zemsta czy przebaczenie” a od 1 października film fabularny „Fatima”. Warto się wybrać na te filmy. Jeśli będą w naszym kinie będziemy ogłaszać.

7. W poniedziałki o godz. 19.00 w salce na plebani odbywają się otwarte mittingi prowadzone przez Wspólnotę AA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych, co mają problem i osoby z tych rodzin.

8. Zakończyła się peregrynacja Obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli Matkę Bożą do swoich domów. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć w czasie, kiedy obraz był w sąsiedztwie można teraz to uczynić. Należy się zapisać na listę w zakrystii i zabrać obraz z kościoła a po 24 godzinach oddać do kościoła przed Mszą św.

9. Poszczególne wspólnoty działające w naszej Parafii będą miały spotkania według informacji na stronie: https://parafiamatkibozej.com.pl/kalendarz-spotkan/.

10. Od dwóch lat cieszymy się kaplicą Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to wielka łaska, że mamy możliwość adorować Jezusa przez cały dzień.
Bóg zapłać wszystkim, którzy nawiedzają to miejsce. Czas pokazał, że wiele godzin Jezus jest w pustej kaplicy, dlatego bardzo prosimy Parafian i Gości o wpisywanie się na listy, które są na stoliku przy wyjściu na poszczególne dni tygodnia na daną godzinę, na razie pojedynczo a jak będą godziny zapełnione wtedy możemy się dopisywać na tę samą godzinę. Na pewno jest szansa, że ktoś zawsze będzie na adoracji. Jezus na nas czeka ze swoimi łaskami. Podejmijmy ten mały wysiłek a tej decyzji nie będziemy żałować. Taka adoracja jest bardzo potrzebna naszym rodzinom i całej Parafii.