XXIV Niedziela zwykła 12.09.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Jana Chryzostoma,
  • we wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego – odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża – główna Msza św. o godz. 18.00,
  • w środę NMP Bolesnej,
  • we czwartek św. Męczenników Korneliusza i Cypriana,
  • w piątek św. Roberta – patrona naszego ks. Roberta – Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy,
  • w piątek święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu zapraszamy młodzież od klasy szóstej do ósmej na Mszę św. o godz. 18.00, która zainauguruje kolejny etap przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  • Dziś możemy złożyć do skarbony z napisem Afganistan dobrowolną ofiarę jako pomoc dla Afgańczyków.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Olchowej a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Słonecznej – numery nieparzyste.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Msza św. o godz. 11.00 w niedzielę 26 września.

6. Ks. Prałat Mieczysław przebywa aktualnie w szpitalu w Nowej Dębie na oddziale wewnętrznym. Jest to decyzja brata. Prosimy wszystkich o modlitwę o potrzebne dary i wypełnienie się woli Bożej.

7. W poniedziałki o godz. 19.00 w salce na plebani odbywają się otwarte mittingi prowadzone przez Wspólnotę AA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych, co mają problem i osoby z tych rodzin.

8. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki. Słuchaczami mogą być wszyscy, którzy pragną zgłębiać zagadnienia związane z rodziną.

9. Rozpoczynamy po wakacjach spotkania wspólnot. W poniedziałki Ruch Rodzin Nazaretańskich, we wtorki – Lectio Divina, w środy ministranci, we czwartki KSM, w piątki Oaza Dzieci i młodzieży w najbliższy piątek spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa. W soboty schola o godz. 10.00.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Irena Nowińska. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.