XIX Niedziela zwykła 08.08.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto św. Benedykty od Krzyża,
  • we wtorek święto św. Wawrzyńca,
  • w środę św. Klary,
  • w sobotę św. Maksymiliana Kolbego,
  • w niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – na wszystkich Mszach św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców. 13 sierpnia w piątek zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Orkana numery parzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Krętej, Kruczej, Sowiej i Górskiej.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Królowej Polski za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Wyjazd osób, które się zapisały na pielgrzymkę na Jasną Górę w środę o godz. 23.00 z parkingu przy kościele.

6. W najbliższą niedzielę będą zbierane podpisy poparcia, aby dzień Ojca przenieść z 23 czerwca na 19 marca w Uroczystość św. Józefa. Warto poprzeć tę inicjatywę. Aby ten dzień miał godnego patrona na trudne czasy.

7. Biskup sandomierski J. E. Krzysztof Nitkiewicz oraz Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny zapraszają na wyjątkowy koncert religijny – „Stalowa Wola Jednego Serca”. 15 sierpnia o godz. 19.00 na Stalowowolskich Błoniach nad Sanem chwałę Panu wyśpiewają najsłynniejsi twórcy i wykonawcy muzyki religijnej w Polsce. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie www.stalowawola.pl.

8. XVI Kasperiańskie Dni Młodych odbędą się w dniach od 19 do 22 sierpnia w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Szczegóły w gablocie.