XVIII Niedziela zwykła 01.08.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Jana Marii Vianneya,
  • w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Orkana numery nieparzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Orkana numery parzyste.

3. Dziękujemy Róży św. Wojciecha za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Królowej Polski.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziś zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę po Mszy św. o godz. 14.00 w salce na plebanii. Każdy uczestnik wypełnia formularz i ankietę dotyczącą zdrowia, które składa się u ks. przewodnika grupy.

6. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia oraz narzeczeni. Studium trwa dwa lata, zajęcia odbywają się od X do VI w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

7. Dziś rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Chcemy w naszej parafii pomóc uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom przez modlitwę w ich intencji w czasie różańca przed Mszą św i o godz. 20.30. Na stoliku jest wyłożona księga trzeźwości można zadeklarować abstynencję czasową lub na całe życie.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W
I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na godziny nocne czuwania. W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Janina Żmuda. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.