XVII Niedziela zwykła 25.07.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Joachima i Anny,
  • we czwartek św. Marty,
  • w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
  • Dziś pamiętamy w modlitwie o naszym Ks. Biskupie Krzysztofie w dniu imienin. Dziś również polecamy Bogu na Mszach świętych Dziadków i osoby starsze. Będziemy się modlić za te osoby w sposób szczególny na Mszy św. o godz. 17.00.
  • Do skarbony zbieramy dziś dobrowolne ofiary dla poszkodowanych na skutek nawałnic.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Tetmajera numery parzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Orkana numery nieparzyste.

3. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Wojciecha.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem : „Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem”. Tegoroczna pielgrzymka przybierze dwie formy: sztafetową oraz z noclegami we własnych namiotach. W formie sztafety grupa bł. Wincentego wędrować będzie 12 sierpnia czyli dzień wejścia na Jasną Górę. Dojazd autokarem oraz powrót. Zapisy będą w naszej świątyniw najbliższą niedzielę 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 14.00. Należy dokonać wpłaty 25 zł., druga osoba z rodziny 15zł. trzecia 10 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców. Każdy uczestnik wypełnia formularz i ankietę dotyczącą zdrowia, które składa się u ks. przewodnika grupy.

6. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia oraz narzeczeni. Studium trwa dwa lata, zajęcia odbywają się od X do VI w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

7. W niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Chcemy w naszej parafii pomóc uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom przez modlitwę w ich intencji w czasie różańca przed Mszą św i o godz. 20.30. Na stoliku jest wyłożona księga trzeźwości można zadeklarować abstynencję czasową lub na całe życie.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Stanisława Flis. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.